Magia świąt w powietrzu. Studenci dziennikarstwa KUL podzielili się radością z najmłodszymi

W niedzielę 18 grudnia odbył się finał akcji “Tost”. Internetowa zbiórka pieniędzy zakończyła się sukcesem. Zebrano 1700 zł, za które kupione świąteczne paczki. Studenci dziennikarstwa KUL wręczyli je najmłodszym z lubelskiej parafii na Felinie. 

fot. Adam Szymański

Cel zbiórki zakładał kwotę 1400 zł, którą – dzięki wielkim sercom darczyńców – udało się przekroczyć o 300 zł. Dzięki tej hojności studenci mogli zakupić ponad 50 paczek bożonarodzeniowych. Wręczyli je najmłodszym po niedzielnej mszy świętej w kościele parafii pw. Trójcy Przenajświętszej.  

Na finale nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja wraz z pomocnikami. Najmłodsi z wielką radością przyjęli gościa z brodą. Na twarzach dzieci zagościł uśmiech – tak ważny szczególnie w okresie Bożego Narodzenia. 

fot. Adam Szymański

Święta to magiczny czas, w którym nikt nie może czuć się pominięty. Naszą akcją chcemy podarować przede wszystkim uśmiech dzieciom. Mogę być tego częścią, z czego jestem niezwykle dumna. Symboliczne paczki, które może dla nas znaczą niewiele, dla nich bardzo często są czymś, na co czekają cały rok. Bardzo cieszymy się, że i tym razem z pomocą wielu ludzi o dobrym sercu udało nam się zakończyć akcję “Tost” sukcesem – mówi Oliwia Szczepańska z Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL. 

Akcja “Tost” to prowadzona od wielu lat inicjatywa, w którą angażują się członkowie Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KU oraz studenci tego kierunku. Jej historia wyrosła z organizacji kiermaszu, z którego dochód przeznaczano na świąteczne prezenty dla potrzebujących dzieci z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej na Felinie, gdzie do 2019 mieścił się budynek Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.  

fot. Adam Szymański

Gorące kanapki sprzedawane podczas kiermaszu stały się symbolem i nazwą akcji. Zmiany wymusił okres pandemii – studenci, idąc z duchem czasu, przenieśli swoją zbiórkę do Internetu. Radość dzieci i magiczna atmosfera finału akcji pozostały jednak bez zmian. 

Adam Szymański

Student II roku dziennikarstwa w języku angielskim. Optymista i marzyciel. Miłośnik podróży oraz włoskiej kuchni i muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.