Redakcja „Coś Nowego” (2011-2016)

Działająca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim redakcja „Coś Nowego” powstała w 2008 roku. W jej skład wchodzą studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Opiekunem redakcji jest dr Wojciech Wciseł, wykładowca KUL, wieloletni zastępca Prezesa Zarządu Centrum Wolontariatu w Lublinie i człowiek wielu pasji. Działalność w „Coś Nowego” to praca z tekstem, fotografią oraz własną wyobraźnią. Młodzi dziennikarze mają możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach, często o charakterze międzynarodowym. Redakcja zajmuje się także organizacją uczelnianych wydarzeń.

Na początku istnienia „Coś Nowego” artykuły publikowane były na łamach papierowej gazety. Dopiero w 2013 roku powstała strona internetowa, stworzona przez studentów.

„Przed powstaniem strony działalność „Coś Nowego” dotyczyła obsługi medialnej bieżących wydarzeń dziejących się w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Przygotowywaliśmy relacje, fotorelacje, wywiady i wszystko publikowaliśmy w gazetce, którą wydawaliśmy raz w miesiącu. Sami składaliśmy gazetę, przygotowywaliśmy do druku a później rozkładaliśmy na całym terenie KUL-u. W tym czasie naczelną była Natalia Karpińska, a ja z Bartkiem Piekarzem zajmowaliśmy się kwestiami technicznymi. Kiedy zostałem naczelnym, mieliśmy problemy z funduszami na kolejne numery, dlatego postanowiłem przenieść „Coś Nowego” do internetu. Wymyśliłem i zaprojektowałem od zera stronę internetową, najpierw na darmowym serwerze, a później IDIKS wyszedł z propozycją, by przenieść stronę serwer Instytutu, co też zrobiliśmy. W tym czasie redakcja się rozrastała, bo moją ideą było stworzenie nie tylko medium IDIKS-u, ale całego KUL-u. Dlatego wtedy nawiązałem ścisłą współpracę z samorządem KUL-u i jego ówczesnym przewodniczącym Tomaszem Tokarskim. Moją zastępczynią wówczas była Katarzyna Leszczyńska, która po ukończeniu przeze mnie studiów została naczelną „Coś Nowego” i rozwijała redakcję w zamierzonym przeze mnie kierunku. Członkami redakcji byli studenci z całego KUL-u, ale również studenci z innych uczelni lubelskich.

– Damian Racławski

Akcja redakcji #RatujTygrysy

Po zakończeniu studiów przez pierwszych członków, redakcja na jakiś czas przerwała swoją działalność. Dopiero w 2016 roku, z inicjatywy obecnego opiekuna doktora Wojciecha Wcisła, gazeta wznowiła swoją działalność z nowymi członkami na pokładzie. Redaktorem naczelnym została Natalia Jasińska – studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej KUL.

W 2018 roku redakcja obchodziła 10-lecie swojej działalności. Rok później z inicjatywy jednego z jej członków i obecnego administratora strony – Dawida Zapory, rozpoczęto modernizację i przeniesienie „Coś Nowego” na serwery KUL pod nową domeną.

Obecna redakcja Coś Nowego i Passion TV na zjeździe agend studenckich w Poniatowej

Aktualny skład redakcji:

• Aleksandra Szymczak – redaktor naczelna i korektorka
  • Katarzyna Stępień – zastępca redaktor naczelnej
  • Klaudia Bzducha – redaktor, zarządza treścią na redakcyjnym Facebooku i Instagramie
  • Kalina Wojtaszek – redaktor i korektorka
  • Oliwia Flis – redaktor i korektorka
  • Natalia Jasińska – redaktor
  • Dorota Skrzeszewska – redakcyjny PR-owiec
  • Dawid Zapora – redaktor i administrator strony internetowej

Pozostali redaktorzy i autorzy tekstów: Adam Szymański, Agata Wierzchowska, Aleksandra Wieczorek, Aleksander Wachnicki, Anastazja Przygrodzka, Anna Kowalczyk, Aurelia Bryła, Daniel Dwornik, Edyta Skrzypczak, Emil Nowak, Ewelina Mirocha, Filip Węglicki, Ismena Cieśla – Trofimenko, Jakub Powałka, Jakub Daniluk, Julia Sroczyk, Kacper Ausz, Kamil Rykaczewski, Katarzyna Stępień, Klaudia Wolińska, Krystian Grądkowski, Krystyna Matskovych, Krzysztof Zawalski, Luiza Obarska, Magdalena Matraszek, Martyna Żak, Mateusz Mazur, Patrycja Adamczyk, Paulina Berini, Sebastian Warowny, Sebastian Czobot, Wiktoria Strawa, Zuzanna Szelest, Zuzanna Frykowska, Zuzanna Skwarek.