Ogromne emocje od UFC już w wakacje

Kilka dni temu świat obiegły doniesienia na temat nadchodzących gal spod skrzydeł amerykańskiego giganta. W związku z nieplanowanym pojawieniem się informacji w sieci – brakuje jeszcze oficjalnego potwierdzenia poszczególnych zestawień ze strony organizacji.

Pierwsze głośne informacje pojawiły w odniesieniu do UFC 276. W main evencie w potyczce o złote laury zmierzą się ze sobą Israel Adesanya i Jared Cannonier. „Killa Gorilla” po odprawieniu z kwitkiem Dereka Brunsona był przymierzany do mistrzowskiej szansy, którą prawdopodobnie otrzyma 2 lipca. Innym elektryzującym starciem mającym odbyć się w tym terminie, będzie walka Khazmata Chimaeva z Nate’m Diazem. Stocktończyk po porażce z Leonem Edwardsem stanie naprzeciwko będącego na wznoszącej fali Czeczena ze szwedzkim paszportem. Zapowiada się niezwykle brutalna i krwawa batalia. Innymi interesującymi pojedynkami podczas wydarzenia, które zostały ogłoszone, będą zestawienia: Sean O’Malley vs. Pedro Munhoz, Robbie Lawler vs. Bryan Barberena, Sean Strickland vs. Alex Pereira, Uriah Hall vs. Andre Muniz, Dricus Du Plessis vs. Brad Tavares.

Do sieci trafiły także informacje na temat UFC 277. Federacja zdążyła nas poinformować o starciach Anthony’ego Smitha z Magomedem Anakalaevem oraz Derricka Lewisa z Sergeiem Pavlovichem. Poza tymi ekscytującymi zestawieniami czeka na nas prawdziwa wisienka na torcie. 30 lipca ma dojść do debiutu Jona Jonesa w dywizji ciężkiej, z powracającym po długiej przerwie Stipe Miocic. Dla obu zawodników będzie to pewnego rodzaju test – Jones wreszcie sprawdzi swoje siły w królewskiej kategorii wagowej, natomiast Miocic dowie się jak wygląda jego forma po ponad rocznej absencji.

Zestawieniem, które wywoła największe emocje wśród polskich kibiców będzie powrót Karoliny Kowalkiewicz do oktagonu UFC. Zawodniczka w ostatnim czasie zmagała się z problemami zdrowotnymi, co uniemożliwiało jej stoczenie pojedynku. Polka swoich ostatnich walk nie może zaliczyć do udanych, bowiem zbudowała serię pięciu porażek z rzędu. Jednak dostała kolejną szansę od UFC i zmierzy się w rewanżowym starciu z Felice Herrig już 4 czerwca. Pierwszy pojedynek w 2018 roku wygrała Polka przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Kowalkiewicz jakiś czas temu wyjechała do American Top Team, gdzie spędzi swój obóz przygotowawczy przed najbliższą walką.

Poza tymi fantastycznymi informacjami do sieci trafiło jeszcze kilka przecieków dotyczących innych ciekawych pojedynków. 9 lipca na UFC Fight Night, Jamahal Hill podejmie Thiago Santosa. Na UFC London lokalny bohater – Paddy Pimblett zmierzy się z niepokonanym Ottmanem Azaitarem.

Filip Węglicki

Studiuje III rok dziennikarstwo i komunikację społeczną na KUL. Uwielbiam literaturę o tematyce gangsterskiej, szczególnie twórczość Maria Puza. Kibicuję Chelsea F.C. oraz chętnie śledzę poczynania największych organizacji MMA na świecie. Publikuje newsy na stronie MMA - bądź na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.