Kamera? Lublin? Akcja!

Premiera odbyła się w 2017, a na platformie Netflix ujrzeliśmy go pół roku temu; film w reżyserii Jerzego Machulskiego „Volta” podbił serca widzów w całej Polsce. Czy wiedzieliście, gdzie został nagrany?


„Volta” to lekka komedia kryminalna, opowiadająca o trzydziestoletniej Agnieszce, przeżywającej kryzys w związku z dwadzieścia lat starszym od siebie Brunem. Aga, rezygnując ze swoich marzeń, stała się całkowicie zależna od swojego partnera. Mężczyzna wprawdzie zapewnia jej bogate i komfortowe życie, jednak każdy jej krok jest przez niego kontrolowany. Przypadkowe spotkanie bohaterki z jej rówieśniczką Viki powoduje, że życie Agi oraz reszty postaci diametralnie się zmienia – szczególnie wtedy, gdy Viki podczas remontu jednej ze starych lubelskich kamienic, natrafia na zamurowany w ścianie historyczny skarb!

Film opisem fabuły może nie od razu zachęca do obejrzenia, jednakże każdy mieszkaniec Lublina, a nawet student powinien po niego sięgnąć, chociażby ze względu na nasze miasto w tle. W głównej mierze „Volta” został nakręcony w Lublinie, ale oprócz niego, możemy ujrzeć także ujęcia z poszczególnych miejscowości, tj. Kazimierza nad Wisłą, Janowca, a także Warszawy.

Warto sięgnąć po laptopa i odpalić Netflixa nie tylko ze względu na samą fabułę, która nota bene jest ciekawa, zabawna i pojawią się w niej zakręcone zwroty akcji, ale przede wszystkim dlatego, że tło wydarzeń szkicuje się w stolicy województwa lubelskiego. Warto wspomnieć również o tym, że ekranizacja została nagrodzona sześcioma nominacjami, a miasto wsparło produkcję filmu. Sama premiera Volty zbiegła się z 700. rocznicą nadania praw miejskich Lublinowi.

Czy oglądając „Volte” kojarzycie wszystkie miejsca, a także nazwy ulic, które zostały wykorzystane podczas produkcji? A może już oglądaliście dzieło Machulskiego i zechcecie podzielić się swoimi opiniami zarówno dotyczących filmu jak i samego planu miasta?

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Zarządzania. Miłośniczka fotografii, transportu, biznesu oraz dobrego jedzenia. Dodatkowo koszykarka! Nigdy nie odpuszczę dnia bez kubka gorącej herbaty koniecznie z cytryną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.