Co słychać na rynku wydawniczym?

Dla tych, którzy szukają dreszczyku emocji, chcą zrelaksować się po sesji lub po prostu są ciekawi nowych pozycji na rynku wydawniczym, prezentuję najciekawsze książkowe premiery lipca.

,,Człowiek z ołowiem w brzuchu” Jean-François Parot

Wydawnictwo: Czarna Owca

Książka ma ukazać się 1 lipca i może okazać się interesującą pozycją dla osób lubiących powieści sensacyjne, osadzone w historycznych realiach, bowiem akcja toczy się we Francji ogarniętej wojną siedmioletnią. Główny bohater, Nicholas de Floch , angażuje się w sprawę samobójczej śmierci syna hrabiego i hrabiny Ruissec. Wkrótce odkrywa, że sprawa powiązana jest z jezuickim spiskiem. Istnieje jednak szansa, że to tylko pozory, element dworskich intryg. Co okaże się prawdą?

,,Zanim powróci strach” C.L. Taylor

Wydawnictwo: Albatros

Ta powieść również ma swoją premierę 1 lipca. Wstępne recenzje mówią, że jest to jedna z lepszych książek tej autorki. C.L Taylor maluje na jej kartach obraz obsesyjnej miłości i manipulacji. Lou Wandsworth ma za sobą ciężkie przeżycia. W przeszłości uciekła ze swoim nauczycielem języka angielskiego, będąc przekonana, że spotkała miłość swojego życia. Mężczyzna jednak okazał się zupełnie inny niż jej się wydawało, a co gorsza dopuścił się wobec niej strasznej rzeczy. Teraz, po latach, kobieta dowiaduje się, że związał się z kolejną nastolatką. Nie chcąc, by zniszczył życie kolejnej osobie, kobieta decyduje się na konfrontację ze swoją byłą miłością. Jednak Mike Hughs to drapieżca najlepszego sortu i Lou musi uważać, by ponownie nie stać się jego ofiarą.

,,Przeklęta” Frank Miller, Thomas Wheeler

Wydawnictwo: Znak

1 lipca to dzień obfitujący w premiery książkowe, lecz tym razem pozycja warta uwagi przede wszystkim fanów fantastyki. Książka opowiada historię Nimue, dziewczyny, która jako dziecko została zaatakowana przez demona, który zostawił na jej plecach dziwne rany. Mimo upływu lat nie zabliźniają się, przez co ludzie albo z niej szydzą, albo się jej obawiają. Nimue uważa, że jest przeklęta. Marzy o wyjechaniu ze swej rodzinnej wioski, jednak nim wciela swoje plany w życie, wioska zostaje napadnięta przez Czerwonych Paladynów. Są orędownikami nowej wiary i nie znają litości. Nimue udaje się ujść z życiem. Jej matka, tuż przed śmiercią, powierza dziewczynie tajemniczy pakunek. Dziewczyna musi go dostarczyć czarodziejowi Merlinowi, nim jej świat zupełnie pochłonie wojna. Z pomocą przychodzi jej najemnik Artur.

,,Królestwo Dusz” Rena Barron

Wydawnictwo: Jaguar

Kolejna pozycja, która swoją premierę ma 1 lipca. Jej autorka przenosi czytelników do świata pełnego szamanów, niebezpiecznych duchów i magii. Główną bohaterką jest szesnastoletnia Arrah. Ku wielkiemu rozczarowaniu okrutnej matki, dziewczyna słabo radzi sobie z czarami. Kobieta postanawia stworzyć drugą, doskonalszą córkę, przy użyciu czarnej magii. Z jej pomocą chce obudzić potężną istotę, której nienasycone pragnienie dusz potrafiło niszczyć całe miasta. Kiedy Arrah odkrywa, co planuje jej matka, chce ostrzec innych, jednak zostaje na nią rzucona klątwa milczenia. Mimo wszystko dziewczyna postanawia powstrzymać matkę. Nawet, jeżeli ceną okaże się śmierć.

,,Ponieważ Cię Kocham” Guillaume Musso

Wydawnictwo : Albatros

Książka ukaże się 22 lipca i będzie to historia zarówno dla miłośników romansów, jak i dla pasjonatów nierozwikłanych zagadek z przeszłości. Akcja toczy się w Los Angeles, gdzie pewnego dnia na skutek nieuwagi opiekunki, znika bez śladu pięcioletnia Layla. Nikt nie wie, co mogło się wydarzyć. Policja rozkłada ręce. Załamani stratą dziecka, Mark i Nicole, wzajemnie się obwiniają i ostatecznie rozstają. Po pięciu latach od tragedii zrządzeniem losu spotykają się ponownie. Niedługo potem odnajduje się Layla. Dziewczynka zostaje znaleziona dokładnie w tym samym miejscu, w którym zniknęła. Co się z nią działo przez ostatnie lata? Gdzie i z kim była? I dlaczego wróciła? Mark i Nicole postarają się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

W zbliżającym się sezonie letniego zastoju w życiu kulturowym, ciężko znaleźć dobrą książkę, jednak mam nadzieję, że podane przeze mnie premiery ułatwią Wam to zadanie.

Zuzanna Skwarek

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pełnoetatowy mól książkowy. Kocha szczególnie fantastykę, ale nie pogardzi też dobrym kryminałem. W wolnych chwilach sama tworzy opowiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.