KulturaMultikulturalnie

Beksiński w Lublinie – wystawa w Centrum Spotkania Kultur 

Wystawa prezentująca 50 obrazów Zdzisława Beksińskiego zostanie otwarta 9 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Po raz pierwszy dzięki wirtualnej rzeczywistości będzie można odbyć podróż “do środka” obrazów artysty. 

Ekspozycja została w całości poświęcona twórczości malarza – składa się z 50 wybranych obrazów pochodzących ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. 

W sali – City Project –1 zwiedzającym udostępnione zostaną: fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z wystawą multimedialną “Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, której celem jest przedstawienie przekroju dorobku autora. 

Za pomocą doświadczenia Virtual Reality uczestnicy będą mogli zajrzeć “do środka” obrazów Beksińskiego i zagłębić się w artystyczną twórczość malarza. 

Wystawę będzie można obejrzeć od poniedziałku do piątku od godz. 13.00 do 20.30. Natomiast w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do 20.30. Ostatnie wejście możliwe najpóźniej o godz. 19.00. 

Bilety dostępne są na stronie: www.beksinskiwlublinie.pl oraz w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (poziom –1). Wystawa będzie czynna do 29.01.2023r. 

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *