Sport

ME w Piłce Ręcznej: Polki boleśnie przegrywają z Czarnogórą. Po zwycięstwie Hiszpanii z Niemkami, odpadamy z dalszej rywalizacji Mistrzostw Europy

Ostatni mecz fazy grupowej biało-czerwone zakończyły przegraną z reprezentacją gospodarzy 23:26. Czarnogóra z dorobkiem sześciu punktów awansowała z pierwszego miejsca do drugiej fazy ME. Polki po zwycięstwie Hiszpanek z Niemkami żegnają się z imprezą kończąc zmagania na czwartym miejscu.

Zacięte 30. minut

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była emocjonująca i wyrównana. Nasze szczypiornistki weszły w mecz z faworyzowanymi reprezentantkami Czarnogóry z wielkim zaangażowaniem i determinacją, doprowadzając do prowadzenia 5:2 po niespełna ośmiu minutach spotkania. Przeciwniczki chwilowo bezradne zaczęły odrabiać straty. Zniwelowały przewagę, doprowadzając do remisu. Wraz z upływem kolejnych minut oba zespoły szły ”łeb w łeb” rzucając na zmianę kolejne bramki. Końcówka pierwszej połowy była bardzo zacięta  i nerwowa. Odgwizdany podwójny błąd Kobylińskiej (którego nie było), nietrafiony przez Czarnogórki karny i rzucenie do pustej bramki biało-czerwonych zakończyło pierwszą część spotkania remisem 12:12.

Rywalki odjechały

Drugą część spotkania faworytki otworzyły dużo lepiej. Mimo dobrze rozegranej pierwszej połowy rywalki zaczęły nam odskakiwać. Po upływie dziesięciu minut prowadziły już 18:14. Niestety dalsza część nie wyglądał lepiej. Gospodynie grały jak z nut, zdobywając bramkę za bramką. Zdobyte trafienie w 42. minucie przez Łabudę dało naszym szczypiornistkom kontakt z Czarnogórą na trzy bramki. Chwila te niestety trwała bardzo krótko, kończąca karierę Jovanka Radicević rewelacyjnie kończyła każdą możliwą akcję, wykorzystując wszystkie nadarzające się okazje. Polskie zawodniczki mimo dobrych akcji nie potrafiły zakończyć ich celnym rzutem, co w efekcie doprowadziło do utrzymującej się pięciopunktowej przewagi rywalek. Nasze zawodniczki nie były już w stanie odrobić tak dużych strat i finalnie przegrały spotkanie 23:26, zdobywając w ostatniej części spotkania dwie bramki.

Wracamy do domu

Ostatni mecz w grupie D zadecydował o kolejności i awansie do drugiej fazy. Czarnogóra po trzech zwycięstwach awansowała z pierwszego miejsca z maksymalną liczbą punktów. Drugie miejsce w grupie zajęła reprezentacja Hiszpanii, która po zwycięstwie z Niemkami 23:21, posiadała najkorzystniejszy bilans zdobytych bramek. Reprezentacja Niemiec w końcowej klasyfikacji wyprzedziła Polskę mimo, że obie drużyny posiadały tyle samo punktów jak i zdobytych bramek. O tym która drużyna będzie grała dalej zadecydował bezpośredni pojedynek, w którym lepsze okazały się niemieckie szczypiornistki. Niestety jak przed dwoma laty kończymy zmagania wysokiej rangi na fazie grupowej.

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr, muzykę i sport. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…do przeczytania!