Gdyby babcia wąsy miała…

Stało się! Ivan Reitman nie kłamał tworząc film „Junior” – mężczyzna w ciąży naprawdę urodzi dziecko. Mowa oczywiście o Estebanie Landrau, który za sprawą Danny Sultana, kolumbijskiej modelki i swojej wybranki serca, wszedł w stan błogosławiony. Wielu z was może teraz czuć delikatną dezorientację, zastanawiając się, jak to wszystko jest możliwe. Danna i Esteban to para transpłciowa. Oboje przeszli odpowiednie operacje, ale nie zdążyli jeszcze usunąć wszystkiego i takim sposobem przyszły ojciec zaszedł w ciąże. No i jak zawsze w mediach zaistniała namiętna dyskusja. Przedstawiciele LGBT gorąco im gratulują, są dumni, natomiast ich przeciwnicy nie popierają takich praktyk, twierdząc, że tak nie przystoi.

Danna i Estebian
Danna Sultana i Esteban Landrau, źródło: Instagram

Kłótnia w Internecie rozgorzała na dobre, a mnie jedynie naszły przemyślenia ile problemów może – nota bene – zrodzić z pozoru tak niewinne wydarzenie. Komu należy się urlop macierzyński? Kto wyprawi pępkowe? Dziecko będzie obchodzić Dzień Matki w Dzień Ojca, czy na odwrót? I najważniejsze: kto i czym będzie je karmił? Od zawsze uważałem, że rodzicielstwo to ciężki orzech do zgryzienia, ale taka sytuacja to zdecydowanie wyższym poziom trudności. W ogóle to przerażająca jest taka zamiana miejsc. Co dalej? Facet kupi sobie pisemka i zamknie się z dzieckiem w kuchni, a kobieta włoży spodnie i pojedzie do pracy w kopalni? Jeszcze tylko brakuje, aby panie puściły sobie bujny zarost na twarzy; chociaż była już taka jedna i rozkochała w sobie pół Europy. Jak widać, broda to ostatnio modny dodatek dla kobiet – dodaje urody, pomaga wygrać Eurowizje, nie trzeba depilować, same korzyści! Jedynie ja wciąż mam takie dziwne zboczenie, że jednak wolę damy ogolone na twarzy.

Pozostając w temacie rozwoju kulturowego, warto pamiętać, że każdy medal ma dwie strony. Ta cała nowoczesność kryje w sobie wiele niebezpieczeństw. Wystarczy spojrzeć na kobiety w Tajlandii. Niczym rekiny krąży wśród nich wiele niebezpiecznych trans! Zauroczy Cię taka, zaciągnie do domu, a później pokaże Ci sowę, a Ty stoisz jak wryty… Trzeba uważać panowie, oj trzeba uważać… Jak widać, przyszłość niesie ze sobą wiele osobliwych problemów i nie lada dylematów. Nie wiadomo, jak będzie wyglądała nasza codzienność, ale jak na razie ludzie zachwycają się nienarodzonym dzieckiem Danny i Estebana. Oby tylko ta para na jednym ze spacerów nie natrafiła na Andrzeja Dudę, ponieważ mogłaby z tego powstać kolejna polityczna afera.

Dawid Zapora

Informatyk, poeta i twórca ekscentryk. Pisanie to dla mnie chleb powszedni. Odkąd pamiętam pasjonowałem się tworzeniem niekonwencjonalnych form literackich i dziennikarskich. Na co dzień zgłębiam tajniki świata komputerów, a w wolnych chwilach oddaję się sztuce, muzyce i kinematografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.