Podarujmy dzieciom piękne święta – Akcja „TOST” 2.0

Akcja ,,Tost” 2.0 trwa! Jak co rok, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL organizuje zbiórkę pieniędzy, które przeznaczy na świąteczne prezenty dla dzieci z lubelskiej parafii na Felinie. Wydarzenie odbywa się online i można je wesprzeć do 16 grudnia.

Akcja Tost jest wieloletnią, przedświąteczną tradycją Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania. Od blisko dekady studenci należący do Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL organizują Akcję ,,Tost”. Z pieniędzy zebranych podczas tej charytatywnej zbiórki zarząd Koła zakupi świąteczne upominki dla dzieci z Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie, a ich rozdanie nastąpi podczas Wielkiego Finału.

Od samych początków ,,Tosta” studenci sprzedawali własnoręcznie przygotowane ciasta, tosty i herbaty, jednak ze względu na pandemię KNSD musiało znaleźć inny sposób na kontynuowanie corocznej tradycji. Akcja, tak jak większość wydarzeń w pandemicznej rzeczywistości, została przeniesiona do Internetu. Obecnie zbiórka organizowana jest na platformie zrzutka.pl, gdzie każdy może dołożyć symboliczną złotówkę.

Pieniądze wpłacać można do 16 grudnia, a finał akcji zaplanowany został na 19 grudnia; tuż po niedzielnej Mszy zarząd Koła przekaże prezenty dzieciom.

Akcje można wspierać klikając w poniższy link: https://zrzutka.pl/d5bsby

fot. Julia Dudzińska

O zeszłorocznym sukcesie ,,Tosta”, podczas którego udało się zebrać ponad 2 tysiące złotych, można przeczytać tutaj . W tym roku organizatorzy oczekują na równie duże zainteresowanie. Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęły m.in. Radio Lublin oraz Radio Plus.

Obrazek wyróżniający Julia Dudzińska.

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr, muzykę i sport. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.