FilmKultura

Przegląd Netflixa: grudniowa lista premier filmów i seriali (nie tylko na święta)

Grudzień to miesiąc, który obfituje w świąteczne filmy. To idealny moment do odświeżenia starej listy klasyków, którą można urozmaicić najnowszymi premierami. Dla widzów pragnących oddechu od świątecznej gorączki znajdzie się nieco rozrywki z innych gatunków.

1. Nienawidzę świąt – dzień premiery: 07.12.2022r.

Młoda singielka, która pracuje jako pielęgniarka, okłamuje swoją rodzinę, oznajmiając im, że ma chłopaka. Mając świadomość o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, w ataku desperacji postanawia znaleźć partnera w 24 dni.  

2. Pinokio – dzień premiery: 09.12.2022r.

Filmowa opowieść przepełniona miłością o losach drewnianego chłopca z prawdziwą duszą. “Pinokio” to historia, która porusza i uczy, co w życiu jest tak naprawdę ważne. Film w reżyserii Guillermo del Toro powstał w technice poklatkowej. 

3. Brokat – dzień premiery: 14.12.2022r.

“Brokat” to premiera prosto z rodzimego rynku. Akcja filmu rozgrywa się w 1976 roku w Sopocie. W obliczu zmian społecznych i politycznych jakie zachodzą w Polsce, stają trzy kobiety. Pragną wolności, niezależności finansowej i miłości. W rolach głównych: Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno.

4. Zwerbowany – dzień premiery: 16.12.2022r. 

Młody prawnik zostaje zamieszany w niebezpieczną międzynarodową aferę szpiegowską, gdy dawna pracownica CIA grozi ujawnieniem sekretów agencji. “Zwerbowany” to emocjonujący film akcji.  

5. Świąteczna burza – dzień premiery: 16.12.2022r. 

“Świąteczna burza” to miniserial, który przedstawia ostatnie przedświąteczne godziny osób, które z powodu załamania pogody, zostały zatrzymane na lotnisku. Bezradni pracownicy i podróżni spędzają ten czas w swoim towarzystwie. 

6. Niewesołych świąt – dzień premiery: 20.12.2022r. 

Maruda Chuy po przebudzeniu odkrywa, że wróżka rzuciła na niego urok. Mężczyzna wie, że przeżył cały rok, ale pamięta tylko Boże Narodzenie. Tak będzie wyglądać każde następne 12 miesięcy, dopóki Chuy nie spróbuje się zmienić i zrozumieć swój błąd. 

7. Emily w Paryżu – dzień premiery: 21.12.2022r.

Kto nie pokochał Emily za jej wyjątkowe kreacje prosto z Paryża? W trzecim sezonie serialu, główna bohaterka będzie musiała zmierzyć się z miłosnymi i zawodowymi decyzjami, które zaważą na jej przyszłości. 

8. Glass Onion: Film z serii „Na noże” – dzień premiery: 23.12.2022r. 

Światowej sławy detektyw Detektyw Benoit Blanc wyjeżdża do Grecji, aby rozstrzygnąć tajemnicę miliardera i jego grupy znajomych. To film pełen zagadek do rozwiązania na gorącej wyspie. 

9. Wiedźmin: Rodowód krwi – dzień premiery: 25.12.2022r. 

Historia, która ma miejsce ponad tysiąc lat przed wydarzeniami z “Wiedźmina”, ukazuje walkę siedmiorga wyrzutków ze świata elfów przeciw potężnemu imperium. To premiera miniserialu, na którą czekali fani “Wiedźmina” i być może ta, która zachęci pozostałych widzów do zagłębienia się w jego fantastyczny świat.

10. Matylda: Musical – dzień premiery: 25.12.2022r. 

Matylda to bardzo mądra dziewczynka, która całe dnie mogłaby spędzać w bibliotece. Niestety, rodzina w której się urodziła zdecydowanie woli gromadzić się przed ekranem telewizora. Dziewczyna próbuje odmienić swój los i znaleźć szczęście. Pytanie, czy musical dorówna pierwszej wersji filmu “Matylda” z 1996 roku?

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *