Nowinki czytelnicze czerwca

Czerwiec to stresujący miesiąc niemal dla każdego studenta. Sesja tuż za rogiem, co oznacza utknięcie za stosem notatek i spędzenia godzin na powtarzaniu materiału. Czasem jednak i od nauki trzeba odpocząć. Jedną z form relaksu może być sięgnięcie po którąś z propozycji wydawniczych na ten właśnie miesiąc. Oto parę z nich.

Mimo, że jest to miesiąc letni i słońce coraz mocniej przygrzewa, to na rynku wydawniczym powieje chłodem. Już 2 czerwca nakładem wydawnictwa Świat Książki na półkach księgarni ukaże się Niania autorstwa Gilly Macmillan. W książce będziemy mogli zagłębić się w historię Jocelyn, która nie może pogodzić się ze stratą swojej niani. Kobieta odeszła w środku nocy, nie pożegnawszy się z podopieczną. Po latach, Jocelyn wraca do rodzinnego domu, poznać odpowiedzi na frapujące ją pytania. Odkrywa, że jej wspomnienia z dzieciństwa nie są zupełnie zgodne z prawdą i że, być może, kłamstwa były od niej lepsze.

W podróż po dziecięcych wspomnieniach zabierze nas też powieść Donato Carrisi Dom Głosów, która swoją premierę będzie miała 16 czerwca, dzięki wydawnictwu Albatros. Główny bohater, Pietro Gerber, z zawodu będący psychologiem dziecięcym, pewnego dnia odbiera dziwny telefon. Australijska psycholog prosi go o pomoc w przypadku jej pacjentki. Chodzi o wyłowione dzięki hipnozie wspomnienia, znajdujące się głęboko w podświadomości kobiety. Wspomnienie o morderstwie, które niebawem pochłonie Pietro bez reszty.

Następna propozycja powieści z dreszczykiem od wydawnictwa W.A.B, pochodzi z od naszej rodzimej autorki. Wizjer Magdaleny Witkiewicz to pozycja, przy której staniemy przed pytaniem, kto rządzi naszym życiem. Przypadek, los, a może coś więcej? Nad odpowiedzią będziemy mogli zastanawiać się razem z główną bohaterką, Laurą. Kobieta podejmuje pracę, w której zajmuje się projektowaniem potrzeb i zachowań konsumentów. Od tamtej pory jej znajomi zaczynają znikać i ulegać dziwnym wypadkom. Czy ktoś za tym stoi? Premiera książki również 16 czerwca.

Wszystkie trzy pozycje zapewniają o intrygującej fabule pełnej tajemnic z dreszczykiem. Mają szansę spodobać się miłośnikom thrillerów i kryminałów. Jednak czerwiec nie tylko te gatunki ma do zaoferowania. Pojawia się też fantastyka.

16 czerwca, za sprawą wydawnictwa Czarna Owca, światło dzienne ujrzy Światło Głębin pióra Frances Hardinge. Opowiada o przyjaźni dwóch chłopców w świecie, w którym bogowie zginęli, tocząc wojny między sobą. Pewnego dnia jeden z chłopców, Hark, znajduje wciąż bijące serce jednego z okrutnych bóstw. Postanawia z jego pomocą uratować umierającego towarzysza. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem i chłopak po wszczepieniu serca zaczyna ulegać drastycznym przemianom. Hark rozpoczyna próbę uratowania przyjaciela.

W czerwcu pojawią się także kontynuacje serii książkowych. 30 czerwca będzie to Płonący bóg Rebeccki F. Kuang, czyli trzeci tom trylogii Wojny Makowej, którą wydajeFabryka Słów. W tym miesiącu ma pojawić się też czwarty tom serii Czas Żniw autorstwa Samanthy Shannon. Będzie nosił tytuł Koniec Maskarady, a swoją premierę będzie miał 16 czerwca.

W czerwcu nie zabraknie też pozycji dla miłośników literatury faktu. 14 czerwca wydawnictwo W.A.B planuje premierę Zabójcy Andrei Galli. Reporter przedstawia na kartach książki historię Juliana Sinanaja – jednego z najgroźniejszych morderców w Europie. Twierdził, że używa śmierci jako narzędzia do uporządkowania świata i dokonał tak wielu zbrodni, że niemożliwe jest podanie dokładnej liczby jego ofiar.

Przedstawione pozycje to tylko część planowanych w czerwcu premier. Zapowiada się, że miłośnicy literatury będą mieli w czym przebierać, a ich portfele nie przybiorą zbytnio na wadze przed wakacjami.

Zuzanna Skwarek

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pełnoetatowy mól książkowy. Kocha szczególnie fantastykę, ale nie pogardzi też dobrym kryminałem. W wolnych chwilach sama tworzy opowiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *