Zwycięstwo w Częstochowie zapewni awans do fazy play-off?

Po poniedziałkowym zwycięstwie nad mistrzami Polski, żużlowcy Motoru Lublin pojadą do Częstochowy, gdzie powalczą o korzystny rezultat z miejscowym Włókniarzem. Wynik tej konfrontacji może okazać się dla obu zespołów kluczowy w kontekście walki o play-off. Początek spotkania w piątek 4 czerwca o 20:30.

W tym starciu trudno będzie wskazać wyraźnego faworyta. Gospodarze, po słabym starcie sezonu, w ostatnich meczach nabrali rozpędu i włączyli się do walki o najlepszą czwórkę. Goście, oprócz wpadki w Gorzowie, imponują kolektywem, który tworzą seniorzy. Gdy jeden z nich zawodzi, ciężar zdobywania punktów przejmują pozostali. W obu zespołach fantastycznie spisuje się formacja młodzieżowa i to właśnie lepsza postawa juniorów którejś z drużyn może zaważyć na końcowym wyniku.

Zwycięstwo w Częstochowie zapewni awans do fazy play-off?
Źródło: przegladsportowy.pl

Oczy kibiców z pewnością będą zwrócone na pojedynki zawodników zagranicznych obu ekip, którzy są jednocześnie liderami swoich drużyn. Owal przy Olsztyńskiej w tym sezonie sprzyja ściganiu, co powinno zapewnić kibicom niesamowite emocje z udziałem tych zawodników od startu do mety. Postawa tych żużlowców, szczególnie w końcowej fazie meczu, będzie mieć decydujący wpływ na wynik końcowy.

Co ciekawe, w poprzednim roku w obu starciach lepsi okazywali się goście. Najpierw w Częstochowie niespodziewanie wygrał Motor, a w rewanżu, po ogromnej ulewie, wysoko wygrali podopieczni Piotra Świderskiego, zgarniając przy tym bonus. Ewentualne zwycięstwo podopiecznych Macieja Kuciapy zapewniłoby bardzo duży komfort w walce o fazę play-off.

Sebastian Czobot

Student III roku dziennikarstwa. Moją pasją jest sport, a od sezonu 2020 jestem kibicowskim ambasadorem PGE Ekstraligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *