Książki na dużym i małym ekranie

Ekranizacje i adaptacje powieści wzbudzają duże zainteresowanie. Ludzie są ciekawi, czy filmom uda się pomysłowo oddać ich ulubione powieści. Przedstawiamy produkcje, które zawitają na dużych i małych ekranach w najbliższym czasie.

Jeszcze w tym roku, a dokładniej 18 grudnia, planowana jest amerykańska premiera Śmierci na Nilu, czyli ekranizacji książki Agathy Christie, o tym samym tytule. Reżyserią zajął się Kenneth Branagh i jest to już jego druga produkcja bazująca na piórze Christie. Pierwszą, czyli Morderstwo w Orient Ekspresie, mieliśmy okazję oglądać w kinach w 2017 roku. Branagh wcielił się wówczas w rolę słynnego detektywa, Herkulesa Poirota. W Śmierci na Nilu powraca do tej roli. U jego boku stają między innymi Gal Gadot (Wonder Woman), Letitia Wright (Czarna Pantera) i Rose Leslie (Gra o Tron). W filmie poznamy historię młodej pary, która udaje się w podróż poślubną po Nilu. Nie jest to jednak sielankowa wycieczka, bo razem z nimi na statek wsiada dawna przyjaciółka młodej mężatki. Przyjaciółka, która nadal ma jej za złe sprawę z przeszłości. Niedługo potem dochodzi do morderstwa, a Poirot rozpoczyna śledztwo.

Kolejną propozycją zapraszającą nas na sale kinowe jest Ruchomy Chaos, którego premiera jest zaplanowana na 5 lutego 2021 roku. Bazuje on na powieści Patricka Nessa zatytułowanej Na ostrzu noża. W głównych rolach ujrzymy Toma Hollanda (Spider-Man: Homecoming) i Daisy Ridley (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy). Na stołku reżyserskim zasiadł Doug Liman, który odpowiadał też ze m.in. Tożsamość Bourna. Fabuła skupiał się wokół młodego Todda. Żyje on w świecie, w którym wszystkie kobiety zostały zabite przez tajemniczego wirusa, a mężczyźni są w stanie słyszeć swoje myśli. Powoduje to chaos, który chce wykorzystać rasa obcych. Todd próbuje ich powstrzymać. Nieoczekiwanie spotyka na swojej drodze dziewczynę, która może być kluczowa dla powodzenia jego misji.

W lutym ukaże się także serial Firefly Lane oparty na książce autorstwa Kristen Hannah noszącej ten sam tytuł. Jest to opowieść o dwóch przyjaciółkach., Tully, granej przez Katherine Heigl (Chirurdzy) i Kate, w którą wciela się Sarah Halke (Jak poznałem waszą matkę). Kobiety są nierozłączne od niemal trzydziestu lat. Razem przeżywają wzloty i upadki. Pewnego dnia ma jednak miejsce incydent, który wystawia ich przyjaźń na próbę. Za reżyserię odpowiada Ron Howard, a serial zadebiutuje na Netflixie.

Miejmy nadzieję, że mimo tych niepewnych czasów, wszystkie wspomniane wyżej produkcje, szczególnie te kinowe, ukażą się zgodnie z planem.

Zuzanna Skwarek

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pełnoetatowy mól książkowy. Kocha szczególnie fantastykę, ale nie pogardzi też dobrym kryminałem. W wolnych chwilach sama tworzy opowiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.