Nietypowe pomysły na świąteczne prezenty

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jak co roku pojawia się ten sam problem – co kupić bliskiej osobie na prezent. Skarpety i bielizna wydają się nudne i oklepane. Może pora zaszaleć i sprawić przyjemność bliskiej osobie jakimś niecodziennym prezentem?

Choinka z bombką
Fot. Free-Photos | Pixabay

Na początku musimy sprecyzować co lubi, bądź czym się interesuje bliska nam osoba. W dzisiejszych czasach mamy bardzo duże możliwości, gdyż obecne technologie pozwalają nam znaleźć ciekawy podarunek dla każdego – bez względu na to, czym lubi zajmować się lub pasjonować dana osoba. Przekrój prezentów, jakie możemy wybrać dla mężczyzny lub kobiety, jest ogromny. Ciekawym pomysłem są prezenty spersonalizowane. Może to być biżuteria z osobistym grawerem bądź jakiś przedmiot ze zdjęciem czegoś, co jest bliskie sercu osoby, dla której szykujemy upominek. Możliwości jest bardzo dużo. Oryginalny prezent wcale nie musi być rzeczą materialną; możemy zafundować wyjazd w miejsce, o którym od dawna ktoś marzył – chociaż w obecnych czasach może to być lekko problematyczne. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba mieć dużego budżetu, aby prezent był wyjątkowy. Jedyne co jest potrzebne to otwarta głowa i kreatywny umysł.

Explosion Box
https://www.hobbycraft.co.uk/ideas/papercraft/how-to-make-an-explosion-box-christmas-card

Dla osób zręcznych nie będzie problemem wykonanie Explosion Boxu jako upominku. Samo opakowanie staje się jego elementem, niezwykłą ozdobą z różnymi motywami, tekstem życzeń, wyznaniami; takimi dekoracjami, jakie pragnie się w nich i na nich umieścić. Pudełko może skrywać niewielki drobiazg, taki jak słodycze czy kosmetyki, ale równie dobrze może zawierać zdjęcia, zdobiące jego boki. Dla miłośników whisky czy bourbona, efektownym rozwiązaniem będzie zakup karafki. Książka kucharska z tymi starszymi, jak i nowszymi przepisami będzie z kolei idealnym pomysłem dla kogoś, kto dużo czasu spędza w kuchni. Karnet na siłownię dla osób nieustannie dbających o swoją kondycję fizyczną. Niezwykle ekscytującym i ambitnym pomysłem może być zakup pakietu „Kolacja w Ciemności” dla dwojga, jaki oferuje nam sklep Wyjątkowy Prezent.

Przede wszystkim jednak, najważniejszym i najbardziej wartościowym podarunkiem będzie ofiarowanie swojego serca, dobroci i obecności w ten magiczny czas swoim najbliższym. Istotne jest, by rodzina w tych szczególnych dniach była razem. Święta to czas radości i wspólne spędzanie czasu w gronie tych, których darzymy miłością.

Agata Wierzchowska

Studentka III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Interesuje się makijażem i modą. Lubię w długie wieczory zagłębiać się w treść książek z kubkiem gorącego kakao, a także odkrywać i zwiedzać nowe miejsca.

2 komentarze do “Nietypowe pomysły na świąteczne prezenty

 • 17 grudnia, 2020 o 19:42
  Permalink

  Ogolnie spoko sie czyta chociaż widze malutkie podkniecia w tekście, biorą pod uwage ze to studentak pierszego roku to jest bardzo dobrze. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 • 17 grudnia, 2020 o 19:58
  Permalink

  Bardzo pomocny artykuł😊Dzięki za inspiracje😊😊😊

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.