Indiana Jones powraca

Uwaga wielbiciele uniwersum Indiany Jonesa. Wybitny podróżnik i odkrywca powraca do nas nie tylko na ekranie.

Źródło: Pixabay

Już od 31 maja na platformie Disney+ dostępne będą filmy z kultowej serii o Indianie Jones-ie. Filmy: „Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki”, „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”, „Indiana Jones i ostatnia krucjata” oraz „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” znów będą bawić i zachwycać. Będzie to jak podróż sentymentalna do korzeni przygodowej kinematografii, a wszystko za sprawą pewnej premiery.

Za niecały miesiąc, a dokładniej 30 czerwca, swoją premierę kinową będzie mieć najnowsza, finałowa część uwielbianej za swoich czasów serii, a mianowicie „Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia”. Jest to idealna okazja na odświeżenie pamięci, letni maraton filmowy i zachwycenie się od nowa grą Harrisona Forda.

O filmie w reżyserii Jamesa Mangolda krążą różne pogłoski. Między innymi taka, jakoby w filmie miało dojść do podróży w czasie. Mają się również pojawić wątki związane w III Rzeszą i II wojną światową. Zmieni się obsada, co po otwartej krytyce Spielberga przez LaBeoufa było raczej oczywiste – nie zobaczymy się zatem z synem Indiany.

Natomiast jeśli nie jesteście wielbicielami filmowych wieczorów, to może zachęcić was propozycja od LEGO. Firma produkująca klocki zapowiedziała, że powstaną zestawy tematyczne, których koncepcja będzie oparta na popularnych filmach, serialach i grach. Z okazji premiery „Indiany” na rynek mają trafić nowe zestawy i reedycje serii klocków z bohaterem w legendarnej fedorze.

Życzymy udanego i ekscytującego poszukiwania skarbów!

Karolina Sidor

Jestem studentką II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL-u. Interesuję się literaturą, sztuką oraz, od niedawna, uprawą roślin domowych. Wierzę w szczerą i dobrej jakości pracę dziennikarską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.