Kolejny świąteczny cud – Akcja „Tost 2.0” zakończona sukcesem!

Uśmiech na twarzy dzieci mówił sam za siebie. Kolejna edycja zbiórki organizowana przez Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL została zakończona sukcesem. Zebrane 1870 złotych przeznaczono na zakup prezentów dla dzieci z lubelskiej Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej.

Kolejna edycja zbiórki organizowanej w ramach corocznej akcji “Tost” 2.0 przez studentów Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania dobiegła końca. Podobnie jak rok temu przez panującą pandemie studenci zorganizowali ją w całości online. Ze względu na tryb hybrydowy prowadzonych na uczelni zajęć , promocja wydarzenia odbyła się w całości w mediach społecznościowych . Z zebranych pieniędzy udało się stworzyć 45 paczek dla dzieci z Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie, które zostały rozdane 19 grudnia po niedzielnej mszy świętej.

Jak podkreśla Julia Dudzińska, Prezes KNSD KUL, tegoroczna zbiórka nie odbyła się bez komplikacji: – Tak, obawy były – to nieuniknione przy organizacji takiego wydarzenia, jednak wszystko udało się szczęśliwie doprowadzić do końca. W tym roku najtrudniejsze było dotarcie do jak największej grupy odbiorców. Ponownie zobaczyliśmy, że Internet działa cuda, a najlepszym tego przykładem były uśmiechy na twarzach obdarowanych dzieci. Dodaje, że udane akcje pozwalają z optymizmem snuć plany na kolejne wydarzenia i ma nadzieję na niemniejszy sukces przyszłorocznej zbiórki.

Seweryn Zuzański, jeden z członków KNSD KUL, w tym roku wcielił się w Mikołaja, który po mszy świętej rozdawał zakupione prezenty; podkreśla, że tegoroczna edycja miała dla niego wyjątkowy charakter: – Na kilka dni przed zakończeniem akcji kwota zaczęła rosnąć, a emocje były ogromne. Ostatecznie zebraliśmy pokaźną kwotę. Wspomina, że bycie św. Mikołajem było dla niego bardzo ciekawym doświadczeniem: Z mojej perspektywy daliśmy dzieciakom nie tylko zabawki, ale sprawiliśmy, że na ich twarzach zagościł uśmiech. Wszyscy lubimy dostawać prezenty, ale dawanie ich i widoczna dziecięca radość jest bezcenna! Mam nadzieję na kontynuację tej tradycji – podsumował.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL , życząc przy tym samych sukcesów w ich realizacji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku „Tost” powróci na korytarze naszej uczelni. Kto wie, może dołączą do tej inicjatywy także inne koła naukowe. Dowiemy się tego już niebawem.

Relację z wydarzenia można zobaczyć także na TVP Lublin.

Fot. Jakub Powałka

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr, muzykę i sport. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…do przeczytania!

One thought on “Kolejny świąteczny cud – Akcja „Tost 2.0” zakończona sukcesem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.