LifestyleModa

Inspiracje w pakowaniu paczek na święta – Top – Gift

Przychodzi moment w grudniu, w którym zastanawiamy się jak zapakować i udekorować prezent pod choinkę. Mamy do dyspozycji zwykły szary papier i wiele rzeczy, które być może znajdują się w zasięgu naszego wzroku. Mając tak niewiele możemy spowodować, że prezent i sama jego oprawa będą wyjątkowe.

Najskromniejsze prezenty wykonane własnoręcznie cieszą się ogromną wdzięcznością; to, że wiele drobiazgów znajduje się na naszym opakowaniu nie oznacza, że będą one od razu ładniejsze. W skromności i prostocie ukryte jest piękno – nawet jeden detal może przyciągnąć całą uwagę. Poszukaj w zakamarkach swojego domu elementów do dekoracji. Wykorzystując je możesz stworzyć coś pięknego. Ważne jest dobranie odpowiedniej wielkości opakowania i znalezienie odpowiedniego materiału.

Pakowanie prezentów świątecznych to świetny moment na pobudzenie w sobie kreatywności i uruchomienie wyobraźni. Na szarym papierze idealnie odnajdują się naturalne ozdoby, tj: gałązki z drzew iglastych, szyszki, suszone plasterki owoców czy gałązki jarzębiny. Możemy nawet wykorzystać do naszej dekoracji świeże, pachnące pierniczki. Wystarczy przed ich upieczeniem zrobić małą dziurkę na przeprowadzenie wstążki. Podczas dekorowania wspomagajmy się kolorowymi wstążkami, które pozostają nam z poprzednich prezentów. Do pakowania podarunków możemy również użyć starych elementów dekoracji świątecznych – małych dzwoneczków. W końcowej fazie powinniśmy zadbać o unikatowy bilecik, w którym napiszemy, komu prezent ten jest dedykowany. Dla urozmaicenia, możemy wycinać go w różnych kształtach. Dodatkiem może być list z życzeniami świątecznymi. Gość po otrzymaniu takiej spersonalizowanej wiadomości będzie powracał myślami do tego wyjątkowego dnia.

Inspiracje
Źródło: Pinterest

Zwykłe opakowania na prezent mają moc uszczęśliwiania i wywoływania uśmiechu na twarzach. Z całą pewnością starania zostaną docenione i zauważone. Przypomnijmy sobie jeszcze, skąd wzięła się tradycja wręczania prezentów na Święta; sam zwyczaj jest bardzo stary i tkwi głęboko w naszej kulturze. Tradycja znana jest od XIII wieku i nawiązuje do darów, jakie Trzej Królowie złożyli Jezusowi podczas wizyty w Betlejem. Pamiętajmy, że prezent jest tylko małym dodatkiem podczas tego wyjątkowego czasu. Nie zapominajmy o najbliższych nam osobach w tym ważnym, magicznym dniu. Niech prezenty nie przysłaniają nam najcenniejszych relacji i ważnych dla nas osób.

Anastazja Przygrodzka

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Prawa. Zainteresowanie: fotografia, moda, design, kultura włoska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *