Gość Coś NowegoTOP

Marzenia wzniesione na skrzydłach- King Raven Art Studio

Grupa filmowa powstała w czerwcu 2018 roku. W marcu odbyła się premiera trzeciego odcinka Medalionów Elvrana. O kolejnych projektach i nie tylko, porozmawialiśmy z Kacprem Rogalą, twórcą projektów i reżyserem.

Założycielem grupy i reżyserem jest Kacper Rogala. Wcielił się w rolę Raventeara, ale również zajmuję się tworzeniem muzyki filmowej, którą można usłyszeć w Medalionach Elvrana. Za montażem i efektami specjalnymi stoi Karol Bator, filmowy Azzher, za  obrazem  Hubert Nawrocki. Wszystkie odcinki znajdują się na kanale YouTube.

Wiktoria Strawa, Coś Nowego: Jak wspominacie pracę nad projektem- Medaliony Elvrana?

Kacper Rogala: Pracę nad projektem zawsze przynoszą miłe wspomnienia. Medaliony Elvrana zrzeszyły ponad 20 osób. Przy ostatniej części(trzeciej) w scenie 3 magów, która nagrywana była 3 godziny, wzięło udział 11 osób

W.S: Co zmieniło się od ostatniej premiery?

K.R: Od ostatniej premiery mieliśmy rzucić się w wir tworzenia i nagrać jak najszybciej ostatnią 4 część. Niestety koronawirus i zaostrzenia troszeczeczkę pokrzyżowały nasze plany.

W.S: Na portalu społecznościowym wspomnieliście o nowym projekcie. Jaką tym razem tematykę podjęliście?

K.R: Odbiegając od Medalionów, zaczęliśmy tworzyć coś zupełnie odmiennego. Kolejną tematyką jest ochrona środowiska, a raczej fakt co  może stać się, gdy jej zabraknie. Krótkometrażowy film nie jest bezpośrednim apelem, raczej wizją świata, w którym ludziom zaczyna brakować wody, jedzenia czy pieniędzy, a po prostu czegoś tak podstawowego jak tlen.

W.S: Dlaczego akurat taka tematyka zachęciła was do zrealizowania kolejnego filmu?

K.R: Tematyka ta, wydawać się może, jest niesamowicie zaniedbywana dzisiaj. Jeśli mówimy o problemach innych, to na drugi plan zrzucane są kwestie wykluczenia mniejszości, praw kobiet itd, co skutkuje tym, że środowisko jest zrzucane na trzeci plan i często lekceważone. Pomysłodawcą jest Kacper.

W.S: Jakie miejsca zostały planem filmowym?

K.R: Szukamy miejsc opuszczonych lub lasów. W Medalionach Elvrana taki klimat jest nawet wskazany. W przypadku, kiedy potrzebujemy, gdy potrzebujemy czegoś konkretnego, pytamy o pozwolenie w zamian za małą reklamę w napisach końcowych.

W.S: Czy skład ekipy uległ zmianie?

K.R: Ekipa ciągle trzyma się, choć ostatnio występuje mniej osób. Mamy w swoim gronie ponad 20 kreatywnych osób, ale to nie znaczy, że na tym koniec. Wciąż szukamy nowych członków.  Każdy z w ekipie robi wiele, gdy już zejdziemy się na plan, pomagamy sobie i rzucamy swoimi pomysłami.  

W.S: Kiedy planowana jest premiera kolejnych projektów?

K.R: Premiera finałowej części nie jest nam znana, gdyż zdjęcia jeszcze do nie ruszyły. Póki co, można oczekiwać 2 projektów: ,,Bez Tlenu”- opowiadający o świecie, w którym walutą staję się tlen, oraz ,,Whisky”- poruszający problem prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i jego skutków.

W.S: Dziękuje za rozmowę.

Wiktoria Strawa

Interesuje się fotografią motoryzacyjną. Jestem fanką klasycznych aut, muzyki filmowej jak i kawałków z lat 70 i 80. W wolnych chwilach piszę opowiadania i wiersze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *