Powrót – przełom Pawła Domagały

Walka o to, co w nas najpiękniejsze. Między innymi powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem – mówi Paweł Domagała o swojej płycie „Wracaj„, która dziś ma swoją premierę.

Nowa płyta to powrót-przełom. Przede wszystkim w sensie muzycznym: – Będzie to realizacja naszych najśmielszych pomysłów, bez zastanawiania się, jak zabrzmią na tle polskiej sceny muzycznej. Będziemy ryzykować, a nie szukać sposobów na napisanie nowego hitu według sprawdzonej receptury. Powrót do gatunków, które obaj z Łukaszem lubimy, jak folk, a nawet country, które w Polsce nie miało dotąd szczęścia – mówi Paweł Domagała.

Premiera płyty odbywa się podczas pandemii. Dla branży rozrywkowej, w tym artystów, nie jest to dobry czas na premiery. Między innymi z tego względu, że nie będzie można połączyć tego z trasą koncertową, a dla fanów jedyna opcja kupienia płyty to zamówienie jej przez Internet. Paweł Domagała jednak wyjaśnia: – W czerwcu 2019 roku razem z Łukaszem Borowieckim obiecaliśmy, że premiera płyty „Wracaj” będzie 20 listopada 2020. Dużo przewidzieliśmy, ale nie wzięliśmy pod uwagę, że w 2020 karty będzie rozdawał koronawirus, a listopad zostanie nazwany „miesiącem narodowej kwarantanny”.

Chociaż „Wracaj”, przynajmniej na razie, nie dostanie własnej trasy koncertowej to krążek już został udostępniony: – Postanowiliśmy jednak wcale się tym nie przejmować, bo w muzyce nigdy nie kalkulowaliśmy i nie będziemy tego robić. Obiecaliśmy Wam premierę 20 listopada, a chłopaki z Radomia dotrzymują danego słowa! Wierzymy, że nasza muzyka może Wam przynieść trochę Radości, wiary w miłość, świat i ludzi. Zwłaszcza teraz. A na dodatek jesteśmy tak dumni z tej płyty, że jak najszybciej chcemy się nią z Wami podzielić! – podsumowuje muzyk.

Autorem większości tekstów jest Paweł Domagała. Za tekst piosenki Żmijowisko odpowiada Zuza Grabowska, natomiast słowa piosenki Po mojej stronie Domagała stworzył wraz z raperem KęKę. Muzyka to dzieło Pawła i Łukasza Borowieckiego, a sam Borowiecki odpowiada również za produkcję muzyczną.

Płytę możecie zamówić na stronie Empik.com, sklep.paweldomagala.pl, a także odsłuchać jej na Spotify.

Klaudia Bzducha

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Czynnie zaangażowana w Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Wydziałowy Samorząd Studentów WNS KUL. Ambitna i zawsze chętna do pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *