LGP Klingenthal: Kubacki znów najlepszy latem. Stoch mimo nieobecności na trzecim miejscu

Letni sezon Pucharu Świata dobiegł końca. Kolejnym tytułem w tej rywalizacji może pochwalić się Dawid Kubacki, który jeszcze przed swoim skokiem miał zapewnione czwarte zwycięstwo w letnim cyklu. Wygrywając ostatnie zawody przypieczętował triumf w klasyfikacji generalnej, na podium mimo dzisiejszej nieobecności sezon zakończył Kamil Stoch.

Czternaste zwycięstwo

Kubacki wygrywając niedzielny konkurs w Klingenthal odniósł swoje czternaste zwycięstwo w letnim cyklu Pucharu Świata. Stał się samodzielnym liderem tabeli wszech czasów. Wyprzedził w całym zestawieniu Adama Małysza, który podczas swojej kariery trzynaście razu wygrywał zawody letniego cyklu.

tabelka skijumping.pl
fot. Skijumping.pl

Nieprzepisowy kombinezon

Po raz kolejny w LGP polski zawodnik został zdyskwalifikowany z powodu nieregulaminowego kombinezonu. Kamil Stoch podczas LGP w niemieckim Hinzenbach miał zbyt krótkie rękawy. Został zdyskwalifikowany po niemal ośmiu latach; ostatni raz podczas zawodów drużynowych 31.01.2015 roku. Kamil zajmujący szesnaste miejsce musiał zadowolić się dwudziestą dziewiątą lokatą, przekreślając tym samym swoje szanse na walkę o triumf w klasyfikacji generalnej. Dla Pawła Wąska ta dyskwalifikacja była dużo bardziej bolesna, pozbawiła go trzeciego miejsce w ”generalce”, a rzutem na taśmę uplasowała na nim nieobecnego przez przeziębienie Stocha.

Ursa Bogataj królową lata

Tak samo jak zdeklasowała rywalki podczas IO 2022, tak niepokonana była tego lata. Słowenka w tym sezonie odniosła trzy zwycięstwa i dwa razy zajęła drugie miejsce. Wygrała LGP po raz drugi, powtarzając sukces sprzed roku. Na podium klasyfikacji generalnej znalazła się również Nika Kriznar przed dwudziestoletnią francuską zawodniczką Josephine Pagnier. Najlepsza z polskich zawodniczek Nicole Konderla zajęła dwudzieste ósme miejsce, a w ostatnim konkursie wyrównała swój życiowy sukces zajmując piętnastą pozycję.

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr, muzykę i sport. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.