PŚ Wisła: Triumfator LGP bezkonkurencyjny. Dawid Kubacki rozpoczął historyczny sezon z przytupem

Piątkowe kwalifikacje rozpoczęły zmagania w 44. edycji Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich.  W pierwszym prologu nowego sezonu zwyciężył Dawid Kubacki, który dzisiejszymi skokami potwierdzić rewelacyjną dyspozycję. Do jutrzejszego konkursu zakwalifikowało się dziewięciu Polaków.

Pierwsza w historii inauguracja PŚ bez śniegu

44. sezon Pucharu Świata będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Tegoroczna inauguracja w Wiśle odbywa się najwcześniej w historii i po raz pierwszy bez śniegu. Temperatury panujące obecnie w Europie, a także ceny energii nie sprzyjają produkcji śniegu. Stąd Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała, że konkursy na skoczni im. Adama Małysza zostaną rozegrane w formie hybrydowej, czyli na igielicie z zastosowaniem lodowych torów najazdowych.

„Król lata” wciąż najlepszy. Polak wygrał wszystkie rozegrane dzisiaj serie

Po imponującym zwycięstwie w tegorocznej edycji LGP, Dawid Kubacki przystąpił do rywalizacji w Wiśle jako jeden z faworytów. Skoczek nie zawiódł oczekiwań kibiców i całkowicie zdominował dzisiejsze zmagania. Łupem zawodnika z Nowego Targu padły obie serie treningowe oraz kwalifikacje. W prologu Kubacki wylądował najdalej (133 m) i wyprzedził drugiego Halvora Egnera Graneruda o 1,2 punktu. W pierwszej dziesiątce kwalifikacje skończyli także Piotr Żyła (131 m) i Kamil Stoch (127 m). W sobotnim konkursie wystąpi dziewięciu biało-czerwonych.

Podczas weekendowej rywalizacji w Wiśle zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne. Kwalifikacje do drugiego z nich odbędą się bezpośrednio przed niedzielną walką o punkty PŚ.

Obrazek wyróżniający: skijumping.pl/Twitter

Katarzyna Andrzejewska

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Miłośniczka musicali, brytyjskiej kultury i podróży. Od dzieciństwa interesuję się sportem, zwłaszcza skokami narciarskimi i siatkówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.