Sport

ME Piłka ręczna: Polki przegrywają po zaciętym pojedynku z Niemkami

Nasze szczypiornistki rozpoczęły Mistrzostwa Europy od porażki. Reprezentacja Niemiec okazała się mocniejsza i w końcówce spotkania pozbawiła polski zespół ważnych punktów, wygrywając 25:23. W grupie D Czarnogóra pokonała Hiszpanię 30:23.

Jeden punkt więcej

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem biało-czerwonych. Po skutecznym utrzymywaniu przewagi najpierw z 8:5, następnie 11:7, głównie dzięki skutecznej grze debiutującej na zawodach wysokiej rangi kołowej Aleksandry Olek. Pod koniec pierwszej części Niemki zniwelowały wypracowaną do czterech punktów przewagę podopiecznych Arne Senstada do zaledwie jednego punktu (12:11).

Niewykorzystana szansa

Od razu po przerwie to przeciwniczki zaczęły naciskać i od pierwszych minut budowały nad Polkami przewagę. Po dziesięciu minutach gry, niemiecki zespół prowadził 16:13. Nasze reprezentantki nie poddawały się i systematycznie odrabiały straty. Najbardziej emocjonująca była końcówka spotkania w 57. minucie był remis 23:23, co w bardzo komfortowej sytuacji ustawiało nasz zespół przed kolejnym spotkaniem. Niestety nasze rywalki okazały się bardzo skuteczne w końcówce i po niewykorzystanym przez Magdę Balsam rzucie karnym przegraliśmy spotkanie 25:23.

Sobotnie wyniki

W pierwszym spotkaniu grupy D, zmierzyły się reprezentacje Czarnogóry i Hiszpanii. Przez kontuzje kostki hiszpańskiej bramkarki Silvi Navaro, to Czarnogóra przejęła kontrole nad spotkaniem i pewnie wygrała (30:23). W grupie C wicemistrzynie Europy wygrały z Macedonią Północna (24:12), a Holandia po zaciętej walce wygrała jedną bramką z Rumunią (29:28).

Z kolejnym rywalem biało-czerwone zmierzą się jutro. O 20:30 zagramy z Hiszpanią.

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr, muzykę i sport. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…do przeczytania!