Sport

PŚ w Zakopanem: Lindvik liderem, Stękała piąty

Dzisiejszy konkurs indywidualny nie należał do naszych skoczków. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Andrzej Stękała, który zajął wysokie piąte miejsce. Zwycięzcą konkursu został Norweg Marius Lindvik, który w obu seriach wykonał dwa wspaniałe skoki – na 135m oraz 145,5m.

Już w trakcie pierwszej serii Polacy nie mieli łatwo. Kamil Stoch ze skokiem na 128 metrów uklasyfikował się na 14 pozycji. O wymarzonym wyniku nie może również mówić Dawid Kubacki, który swój skok zakończył na 125 metrze. Pozostali zawodnicy naszej kadry, Paweł Wąsek, Jakub Wolny oraz Klemens Murańka, również nie zachwycili swoimi odległościami. Wąsek, podobnie jak Kubacki, skoczył 125 metrów, co uplasowało go na 26 miejscu. Dwa miejsca dalej okupował Klemens Murańka, a Jakub Wolny skoczył tylko 123 metry, które niestety nie pozwoliły zakwalifikować się mu do serii finałowej. W dzisiejszym konkursie najlepiej poradził sobie Andrzej Stękała. Nasz zawodnik oddał daleki skok – 134 metry co pozwoliło mu zająć 4 lokatę.

Po pierwszej serii skoków naszym reprezentantom było bardzo ciężko wspiąć się na wyższe miejsca, aby z satysfakcjonującymi wynikami zakończyć Puchar Świata w Zakopanem. Najlepiej zawody zakończył Stękała, który ostatecznie zajął 5 pozycje. Kamil Stoch po drugim skoku ostatecznie zakończył zawody na 11 miejscu, Dawid Kubacki uplasował się na 15, Paweł Wąsek był 28, a Jakub Wolny osiadł na 33 lokacie.

PŚ w Zakopanem: Lindvik liderem, Stękała piąty
Autor. Onet Sport

Dzisiejsze zawody były bardzo udane dla Norwega, Roberta Johanssona. Skoczek po swoim dobrym skoku (141m) uplasował się na najniższym stopniu podium. Ze swojego wyniku może być również zadowolony reprezentant Słowenii. Anze Lanisek już podczas pierwszej serii oddał bardzo udany skok na 133,5m, a w serii finałowej skoczył aż 143,5 metra. Do objęcia pozycji lidera brakowało mu tylko 2,3 punktu. Zwycięzcą konkursu okazał się Marius Lindvik, który w drugiej serii poszybował 145,5 metra. To trzecie zwycięstwo reprezentanta Norwegii w jego karierze.

Kolejne zawody w Pucharze Świata odbędą się w fińskim Lahti 23 i 24 stycznia. Zaplanowano tam zarówno zawody indywidualne, jak i drużynowe.

Natalia Jabłońska

Studentka III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *