Uratuj swoje skórki!

Zdarzyło się Wam wykonywać manicure i podczas opracowywania paznokci, zbyt mocno wyciąć skórkę? Mi tak i często nie jest to przyjemny widok. Skórka zaczyna krwawić, ciężko to zatamować
i jeszcze ciężej pomalować później taki paznokieć. Zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje?

Jednym z powodów może być zbyt małe nawilżenie naszych dłoni. Co oznacza „zbyt małe”?
Zwyczajnie nie robimy tego tak często, jak wymagają tego od nas nasze skórki. Warto stosować kremy nawilżające, które jak sama nazwa wskazuje – nawilżą nasze dłonie, ale i będą dobrą przygotowaniem przed każdym zabiegiem kosmetycznym, co ułatwi pracę nad manicurem.

Kolejnym powodem może być duży stres, zażywanie leków, które rozrzedzają krew. Zdarzają się sytuacje,
że kosmetyczka przypadkiem dotknie cążkami czy nożyczkami tętniczki czy żyłki, które powodują krwawienie.

Krwawiące skórki to zmora wielu kobiet. Jeżeli jest to częsty problem, z którym borykasz się za każdym razem podczas manicure, polecamy kilka opcji:

  • Stosowanie witaminy C – ma ona silne działanie przeciwbakteryjne, więc łagodzi i zapobiega stanom zapalnym w obrębie paznokci. Pośrednio wzmacnia paznokcie, przez to, że ułatwia wchłanianie żelaza w organizmie.
  • Ałun – potoczna nazwa ałun określa dwunastowodny siarczan glinowo-potasowy. Ałunem nazywamy także kosmetyk w formie kryształu. Ma wiele zastosowań, ale jednym z nich jest fakt,
    że po nałożeniu na skórę działa ściągająco, zwęża pory, ma też właściwości antybakteryjne. Dodatkowo uśmierza ból i podrażnienia oraz hamuje krwawienie z drobnych ran.
  • Olejek do skórek – warto kupić produkt, który zawiera w swoim składzie awokado, oliwki lub migdały – ich zadaniem jest regeneracja, nawilżenie, wygładzenie skóry. Dodatkowo witamina A i E, substancje witaminowe odbudowują skórę i przyspieszają gojenie.

Mamy nadzieję, że te drobne wskazówki pomogą Wam uporać się z krwawiącymi skórkami, a może polecicie je nawet swoim klientkom? Witaminy są ważne dla naszego organizmu, a ich niedobór może nieść nieprzyjemne skutki, nie tylko w kwestii tworzenia manicure.

Klaudia Bzducha

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Czynnie zaangażowana w Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Wydziałowy Samorząd Studentów WNS KUL. Ambitna i zawsze chętna do pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *