Wiatr zmian w Białymstoku. Jagiellonia zatrudniła dyrektora sportowego

Jagiellonia Białystok zgodnie z obowiązującym w polskiej piłce trendem zatrudniła dyrektora sportowego. Został nim doświadczony Łukasz Masłowski.

Jagiellonia Białystok trwającej kampanii ligowej nie może zaliczyć do zbytnio udanych. Duma Podlasia zajmuje odległe 11. miejsce w stawce. Gry zespołu nie poprawiła również zmiana szkoleniowca. Przypomnijmy, w połowie grudnia Ireneusz Mamrot przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Jagiellonii Białystok. Jego obowiązki przejął Piotr Nowak. Znany z występów w Kanale Sportowym szkoleniowiec poprowadził zespół w pięciu spotkaniach, w których zdobył sześć punktów.

Kibice mają już dość niepowodzeń swojej drużyny. Ich zdaniem przyczyn słabych wyników osiąganych przez zespół należy doszukiwać się w nieudolnej polityce transferowej realizowanej przez zarząd.

W siedzibie przy ulicy Jurowieckiej 21 w Białymstoku nadszedł czas zmian. Po blisko czternastu latach pracy z klubu odeszła dotychczasowa wiceprezes zarządu, Agnieszka Syczewska.

Spędziłam w Klubie, w różnym charakterze, prawie czternaście lat. Przez ten czas w pracy byłam jednak tylko kilka dni. Kochaj to, co robisz, a nigdy nie będziesz w pracy. To o mnie w naszym Klubie. Czas spędzony tutaj był dla mnie czymś więcej, dlatego też dni, kiedy była to tylko praca było naprawdę niewiele. W momencie, kiedy przestałam czuć to w ten sposób, podjęłam decyzję o zmianie. Była to niezwykle trudna decyzja, ale czuję, że jedyna właściwa. Po kilkunastu latach wspaniałej podróży, czas na nowe wyzwania. To był zaszczyt pracować z niesamowitymi, oddanymi ludźmi i rozwijać wspólnie Jagiellonię. To Was będzie mi najbardziej brakować. Wy byliście moją siłą – powiedziała Agnieszka Syczewska.

Jagiellonia przeprowadziła kolejne zmiany w strukturze zarządzania klubu. Na Podlasiu w końcu zatrudniono dyrektora sportowego. Został nim Łukasz Masłowski, który będzie odpowiedzialny m.in. za realizację transferów.

– Spotkałem się z właścicielami klubu, a także prezesem Wojtkiem Pertkiewiczem. Nasze negocjacje rozpoczęliśmy w styczniu. Przez ponad miesiąc powoli rozmawialiśmy, nakreślając wizję oraz rozwój sportowy zespołu. Poznawałem oczekiwania osób zarządzających dotyczących funkcji dyrektora sportowego. Dzisiaj mogę tylko wyrazić radość, ponieważ znaleźliśmy kompromis – powiedział nowy dyrektor sportowy w rozmowie z JAGA TV.

40-latek ostatnio pracował jako dyrektor sportowy w Widzewie Łódź. W przeszłości był związany również z Wisłą Płock i Olimpią Grudziądz.

Kamil Rykaczewski

Student II roku dziennikarstwa. Interesuję się piłką nożną, zwłaszcza w wydaniu egzotycznym. W wolnych chwilach czytam książki o tematyce sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.