GP Meksyku: Verstappen najlepszy w historii

Kierowcy powrócili na jeden z szybszych torów świata. Kolejne, czternaste zwycięstwo, odniósł Max Verstappen, tuż za nim skończył Lewis Hamilton, a na trzecim stopniu podium w domowym wyścigu stanął Sergio Perez. Zaskakującą formą błysną w wczoraj Daniel Ricciardo. Do końca sezonu jeszcze dwa tory, a rywalizacja konstruktorów wciąż trwa.

Czternaście zwycięstw w sezonie 

Zwycięzca tegorocznego sezonu Max Verstappen dopisuje do swojego konta kolejny historyczny wynik. Wygrywając w niedzielę na torze Autódromo Hermanos Rodríguez, wyprzedził siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera w ilości zwycięstw, który w jednym sezonie wygrał trzynaście razy.  Holender może pochwalić się również największą dotychczasową zdobyczą punktową, pomimo, że sezon się jeszcze nie skończył.

fot. Formula1

Ricciardo w wyścigu sezonu

Odchodzący z McLarena australijski kierowca nie może uznać kończącego się sezonu za najlepszy. Utrata miejsca wyścigowego na przyszły rok i niepewna sytuacja dotycząca jego przyszłości, nie napawają kierowcy optymizmem. Zakończony na siódmym miejscu niedzielny wyścig pokazał, że Daniel nie podda się tak łatwo. Fenomenalna końcówka w jego wykonaniu, mimo nałożonej 10s kary za kolizję z Yukim Tsunodą, pokazała że Australijczyk ma wielką ochotę zakończyć ten sezon z przytupem. Czy zobaczymy go za kierownicą w sezonie 2024? Dowiemy się niebawem.

fot Formula 1

Zespoły nie zwalniają tempa

Chociaż losy pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej oraz konstruktorów są już przesądzone, to walka o kolejne pozycje twa. Rewelacyjnie spisujący się na początku sezonu zespół Ferrari z wyścigu na wyścig traci przewagę zbudowaną nad trzecim w klasyfikacji Mercedesem. O czwarte miejsce walczą Alpine z McLarenem, dla którego nieukończony wyścig przez Alonso pozwolił odrobić straty do francuskiego zespołu na zaledwie siedem punktów. W środku stawki trwa zacięty pojedynek między Alfą Romeo a Astonem Martinem, o utrzymanie ósmej lokaty walczy Hass. Dla Williamsa walka o dziewiąte miejsce jest poza zasięgiem. W klasyfikacji generalnej bardzo ciekawa zapowiada się walka o wicemistrzostwo. Sergio Perez wyprzedza trzeciego Charles Leclerc zaledwie o pięć punktów.

Czy Monakijczyk jest w stanie zmienić losy końcowego podium ? Czy George Russel na dwa wyścigi do końca sezonu jest w stanie przyłączyć się do walki ? Przekonamy się podczas GP Brazylii już 13 listopada.

Obrazek wyróżniający

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr, muzykę i sport. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.