Linkin Park powraca?

Każdy z was słyszał na pewno o śmierci popularnego artysty, Chestera Bennnigtona, wielu koncertach oddających mu hołd, ogromnej ilości spotkań Soldiersów na całym świecie, ale czy słyszeliście o powrocie Linkin Park na scenę?

20 lipca – ten dzień wstrząsnął niejednym sercem na ziemi. To właśnie wtedy, powiesił się główny wokalista zespołu Linkin Park. Bennington po raz pierwszy wstąpił dopiero w 1999 roku, kiedy zespół istniał już 3 lata. Jednakże jego nazwà było wówczas „XERO”, które po dołączeniu wokalisty, kilkadziesiąt razy się zmieniało, aż w końcu oficjalnie – Linkin Park stał się realny.

Informację o śmierci artysty napisał jeden ze znanych amerykańskich portali. Fani długo nie mogli uwierzyć w prawdziwość tych słow. Jednak słowa przyjaciela z zespołu (Mike Shinoda) na twitterze potwierdziły tę bolesną wiadomość. Chester powiesił się w swojej wilii w Palos Verdes w Kalifornii. Osierocił 6. dzieci, oraz zostawił swoja ukochaną żonę, Talindę. Walczył przez wiele lat z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, które jak sam wielokrotnie w wywiadach mówił, rzucił.  Wspominał także, pytany o swoje dzieciństwo, że zmaga się z silną depresją związaną z jego dzieciństwem. Swoją ostatnią płytę wraz z zespołem wydał 19. maja tego roku.

Każdy obecny tu Soldiers, człowiek choćby słuchający dla relaksu Linkin Park, musi się ze mną zgodzić, iż muzycy odegrali ogromną rolę na rynku muzycznym. Porwali miliony. Rozmawiając z sympatykami LP, można było usłyszeć: „Chester zmienił moje życie”. Momentem kulminacyjnym był czas, kiedy zespół postanowił powrócić na scenę. Nikt nie spodziewał się, że kiedykolwiek to się wydarzy. Wielokrotnie można było  spotkać się z informacją: „Zespół nie wróci już na scenę”, „to koniec Linkin Park”.  Mimo to, Soldiersi wierzyli, iż LP się odrodzi, chociażby dla samego Chestera. Pojutrze (28 października 2017 roku ) o godzinie 4.45 czasu polskiego, odbędzie się koncert zespołu Linkin Park, który jednocześnie będzie także hołdem dla zmarłego artysty. Niemożliwe a jednak!  Zagrają tam nie tylko muzycy z zespołu, lecz także przyjaciele Benningtona. Stream z tego koncertu zobaczyć można będzie na YouTubie, możliwe jest także, iż artyści zapiszą go tak, by inni mogli obejrzeć go w innym czasie. Więc jeśli jesteście ciekawi, bądź czekaliście na powrót LP warto zajrzeć już jutro na oficjalną stronę zespołu.

https://www.youtube.com/user/linkinparktv

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Zarządzania. Miłośniczka fotografii, transportu, biznesu oraz dobrego jedzenia. Dodatkowo koszykarka! Nigdy nie odpuszczę dnia bez kubka gorącej herbaty koniecznie z cytryną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *