Sport

Ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy za nami. Polskie szczypiornistki zdeklasowane przez wicemistrzynie świata

Na tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw „starego kontynentu” biało-czerwone dwukrotnie zmierzyły się z utytułowaną reprezentacją Francji. Polki uległy trójkolorowym 26:33 i 19:30. Nasze szczypiornistki pierwsze spotkanie na docelowej imprezie zagrają już w sobotę z Niemkami.

Zabrakło 7. bramek

Pierwszy mecz towarzyski w wykonaniu polskiej reprezentacji nie zaczął się najlepiej. Mistrzynie z Tokio dyktowały warunki w meczu, polskie szczypiornistki były bez szans. Dopiero druga połowa pokazała, że stać nas nawet na walkę z tak utytułowanym zespołem. Trójkolorowe zmieniły swój sposób gry co bardzo sprzyjało naszemu zespołowi, reprezentantki finalnie przegrywając 10:17 po pierwszej części doprowadziły do wyniku 26:33. Bardzo dobrze zaprezentowały się dwie nasze utytułowane zawodniczki Kinga Achruk czy Sylwia Matuszczyk, które próbowały znaleźć luki w defensywie Francuzek.

Mecz dwóch różnych połów

Drugi mecz towarzyski zaczął się rewelacyjnie dla naszej kadry, do końca pierwszej połowy udało nam się zdobyć czternaście bramek, a naszym rywalkom jedynie dziesięć. Druga połowa niestety nie wychodziła naszym szczypiornistkom. Mimo doprowadzenia w 37 minucie do remisu, boleśnie przegraliśmy spotkanie 19:30, zdobywając zaledwie pięć bramek w drugiej części spotkania.

Euro 2022

Tegoroczne mistrzostwa Europy rozpoczynające się 4 listopada zostaną rozegrane w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. W fazie grupowej weźmie udział 16. drużyn, które zostały podzielone na cztery czterozespołowe grupy. Do drugiej rundy awansują po trzy najlepsze zespoły. Polki w grupie D zmierzą się z reprezentacją Niemiec, Hiszpanii oraz Czarnogóry. Czeka nas wiele emocji. Czy uda nam się awansować do drugiej rundy? Przekonamy się niebawem.

Obrazek wyróżniający

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr, muzykę i sport. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…do przeczytania!