ADVENIO – czy ktoś spośród nas jeszcze pamięta?

Czy ktoś jeszcze pamięta, co to jest Adwent? Zapewne wielu ludzi odpowie, że „tak oczywiście”, ale będą to przeważnie ludzie starsi. Bez przerwy zajęci studenci, wciągnięci w wir obowiązków, często nie zwracamy uwagi na ten ważny okres.

Dla przypomnienia, trwający już Adwent to okres rozpoczynający nowy rok liturgiczny, trwa przeważnie cztery niedziele. Jest to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzin Chrystusa, które obchodzimy 25 grudnia .Słowo „adwent” pochodzi od łac. advenio – przychodzić. Sens okresu Adwentu jest nierozłącznie związany z uroczystością Narodzenia Pańskiego. Czas adwentu możemy uznać za czas przeznaczony na przygotowania związane z Bożym Narodzeniem.

Nie jest to jednak czas na kupowanie prezentów dla bliskich, lecz okres, w którym my sami mamy wewnętrznie zaznać spokoju i dokonać rozważań czy refleksji. Nie jest to okres pokutny (jak kiedyś). Warto jednak wyznaczyć postanowienia, wzmacniające naszą wolę. Boże Narodzenie będziemy przeżywać na tyle, na ile godne było nasze przygotowanie w Adwencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *