KulturaLiteratura

Noc Księgarń w Lublinie. Wyklejanki Szymborskiej, promocja książki i spotkania autorskie

4. edycja Nocy Księgarń odbędzie się 7 października w ponad 150 księgarniach w Polsce. Do święta literatury dołączyły również trzy księgarnie w Lublinie. 

W tym roku podczas Nocy Księgarń zaplanowano ponad 200 wydarzeń. Wśród nich m.in.: spotkania autorskie, kiermasze, warsztaty dla dzieci i dorosłych, turnieje krzyżówek oraz zakupy. Część paneli organizowanych podczas Nocy Księgarń będzie można obejrzeć w internecie, jednak w tym roku organizatorzy zachęcają do spotkań na żywo. 

– Pandemia zamknęła wielu z nas w domach, a jej długofalowym skutkiem jest to, że wolimy robić zakupy w internecie. Podczas Nocy Księgarń przypominamy czytelniczkom i czytelnikom, że księgarnie to nie tylko miejsca, w których dokonujemy zakupu książek. To także lokalne centra kultury, miejsca spotkań i rozmów o literaturze. Takich, których nigdy nie zastąpi internet. – mówi Anna Lubczyńska-Lafuente, Prezes Zarządu OSDW Azymut. 

Noc Księgarń w Lublinie odbędzie się w Księgarni Dosłowna (ul. Peowiaków 12), w której zaplanowano spotkanie autorskie „Otwarte dyskusje literackie” z Karoliną Sulej, a tematem przewodnim będzie książka “Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm”. W Między Słowami (Rybna 4/5) zorganizowana zostanie wystawa prac konkursowych inspirowanych wyklejankami Wisławy Szymborskiej, które zaprezentuje Dominika Mucha. Natomiast w Księgarni św. Pawła (ul. Królewska 6) odbędzie się spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem wraz z promocją jego nowej książki “Rut i Noemi”. 

Wydarzenie wspólnie z księgarniami i wydawcami organizuje dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN). 

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *