Co warto obejrzeć?

W wolnym czasie nie jeden lubi wrócić z sentymentem do swoich ulubionych seriali. Nagłe zwroty akcji mocno oddziałują na nasze emocje, a bohaterowie wręcz wciągają nas do swojego świata. W poniższych propozycjach dla każdego znajdzie się nowa dawka inspiracji.

Tacy jesteśmy

Niezniszczalna siła rodziny, to główny motyw serialu Tacy jesteśmy, w reżyserii Dana Fogelmana. Historia skupia się na trzech osobach, które urodziły się tego samego dnia, a ich losy połączyły się w jedność. Kate, Kevin i Randall to trzy odmienne charaktery, wizerunki, style życia i problemy. Nie zabraknie tutaj miłości, wychowania dzieci, dojrzewania, tęsknoty, czy cierpienia. Główni bohaterowie próbują uporać się z różnymi przykrościami – Kate walczy z otyłością i poczuciem winy po stracie najbliższego członka rodziny, Kevin – ma pracę, która go przerasta, a Randall – ułożony mąż i rodzic, po wielu latach odnajduje swojego prawdziwego ojca. Jedno okaże się pewne, Pearsonowie nigdy się nie poddają.

Coś Nowego

Dom z papieru

Akcja serialu Dom z papieru toczy się w Hiszpanii. Ośmioro zamaskowanych przestępców napada na Hiszpańską Mennicę Narodową i chce zrabować prawie dwa i pół miliarda euro. Całymi przestępczymi działaniami grupy kieruje Profesor, który jak mu się wydawało, nauczył ją wręcz idealnego przygotowania do całego zajścia. Uczestnicy jako swoje pseudonimy używają nazwy miast z różnych zakątków świata. Ich przebraniem jest maska przedstawiająca postać Salvadora Dali i czerwony kombinezon. Bohaterowie serialu mają swoje zasady – bez zabijania, bez nazwisk, bez bliskich relacji. Mimo wysiłku Profesora sprawy bardzo się skomplikują. Pytanie, kto będzie sprytniejszy – on, czy policja?

Coś Nowego

Stulecie winnych

Stulecie winnych to polska propozycja serialu, który jest odwzorowaniem książek Ałbeny Grabowskiej. Akcja rozpoczyna się w 1914 roku, w Brwinowie – wsi, która mieści się niedaleko Warszawy. To właśnie tutaj poznamy historię rodziny Winnych, a ich losy ukażą ciężkie czasy Polski w XX wieku. Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role, a scenografia i kostiumy w zupełności oddają tamte czasy. Ten serial to pełne emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji wydarzenia, które na długo zostają w pamięci.

Aktualnie 2 sezon serialu dobiega końca na antenie TVP1.

Recenzję I tomu książki Stulecie winnych można znaleźć na stronie Coś Nowego i bardziej zagłębić się w początki losów postaci.

Narcos

Pablo Escobar – pewnie wielu zna lub kojarzy historię jego życia. Serial Narcos pozwala bardziej się z nią zaznajomić, ale w dość oryginalny i poruszający sposób.

Pochodzący z Kolumbii baron narkotykowy zbija fortunę na handlu kokainą. Przeszkodzić mu w tym próbują amerykańskie władze federalne, wysyłając agenta do Kolumbii, w celu zabicia Escobara. Ukryte i niewyjaśnione do końca motywy bohaterów i budowane napięcie nie dają możliwości przewidzenia, co wydarzy się dalej. Jeżeli ktoś lubi strzelaninę i pościgi to Narcos z pewnością zajmie czołowe miejsce na liście z ulubionymi serialami.

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.