Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami – bez wychodzenia z domu

Zima to świetna pora na długie wieczory z ulubioną książką i kubkiem gorącej herbaty. Dzisiejsza propozycja opowieści przeznaczona jest nie tylko dla miłośników gór. Co ciekawe, jej autora mogliśmy spotkać ostatnio na naszej uczelni.

Rafał Fronia, autor książki Anatomia Góry to nie tylko himalaista, ale także maratończyk, uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry, m.in.: Nanga Parbat, Broad Peak, czy Pik Lenina. Zasłynął publikując w internecie dzienniki z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. To właśnie jego mogliśmy niedawno gościć wraz z kolegą, partnerem podczas wyprawy – Piotrem Tomalą.

Autor przenosi czytelnika w piękne, malownicze góry. Dzięki temu można poczuć się tak, jakbyśmy razem z nim podjęli wyzwanie osiągnięcia szczytu i walkę z przeciwnościami. Anatomia Góry to nie tylko biografia, ale szczere wyznania Froni, ukazanie emocji – często w sposób żartobliwy – i przeżyć, jakie mu towarzyszyły. Wspaniała podróż, jaką opisał autor, potrafi zmotywować czytelnika do samorealizacji, spełnienia marzeń, pójścia za ciosem. Dzięki niej możemy dowiedzieć się również, dlaczego ludzie decydują się na tak odważny krok oraz co nimi kieruje, gdy w grę wchodzi ogromne niebezpieczeństwo, którego są świadomi. Co ważne, książka opisana jest prostym językiem, przyjemnym, skłaniającym do refleksji.

Jeżeli chcesz przenieść się w góry, stanąć obok himalaistów i poczuć się tak jak oni na wyprawie, Anatomia Góry to dobry fundament do początków myślenia o prawdziwym himalaizmie.

Jak powiedział Rafał Fronia, Gdy odnosi się sukces, żyje się lepiej. Uśmiech zaraża, spokój rozlewa się na innych. Masz aurę. Jedna dobra myśl przyciąga kolejną. Życie staje się pasmem sukcesów, wygranych, czasem bez walki, z kolei walkowerem odchodzi to, co złe, smutne, bolesne. Gdy odnosi się sukces, żyje się lepiej. Pamiętaj. To samo nie przyjdzie, trzeba po to iść. Tego wam życzę i zachęcam do sięgnięcia po tę opowieść!

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *