„Film – między realizmem a fikcją”

Już dzisiaj – 15 maja odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Przestrzenie komunikacji wizualnej – nowe odsłony. Wydarzenie to odbędzie się w godzinach 9:30 – 17:30 w Gmachu Głównym KUL i Centrum Transferu Wiedzy.

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Przestrzenie komunikacji wizualnej – nowe odsłony zatytułowana „Film – między realizmem a fikcją” jest organizowana przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Konferencja odbywać się będzie w godzinach 9:30 – 17:30 w Gmachu Głównym KUL (GG-208) oraz Centrum Transferu Wiedzy (CTW-056).

„Filmowe postaci fikcyjne i ich ochrona prawna”, „Zagubione słowa. Przekaz rosyjskich bajek ludowych w filmach animowanych” czy „Linkowanie jako forma naruszenia praw autorskich do dzieła filmowego w Internecie”… to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone na konferencji. Teoretycy, praktycy i badacze filmu z dwunastu ośrodków naukowych w Polsce odpowiedzą na wiele pytań, a jednym z nich będzie „Dlaczego lubimy się bać?”.

Konferencja została objęta patronatem naukowym Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami i Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.