Sport

Orlen Superliga Kobiet: MKS pewnie wygrywa kolejny mecz. Magda Balsam MVP

Szczypiornistki Edyty Majdzińskiej nie pozostawiają złudzeń i gromią przyjezdne z Jarosławia. Weronika Gawlik oraz Paulina Wdowiak ponownie wykazują się klasą samą w sobie. Lublinianki w gazie.

MKS FunFloor Lublin – JKS Jarosław (35:16)

W mecz bardzo dobrze weszły Lublinianki, które po 5. minutach gry prowadziły 4:0, czym zmusiły trenera rywalek – Łukasza Rybaka do Time Out-u. W 8. minucie za faul wykluczono Sylwię Matuszczyk. Sędzia wskazał na siódemkę dla gospodyń, którą na bramkę zamieniła Kinga Achruk. Dziewiąta minuta przyniosła pierwsze trafienie dla Jarosławianek, dla których trafienie odnotowała Wiktoria Kostuch (6:1). Kilka minut później wykluczono z parkietu Aleksandrę Tomczyk. Po chwili świetną paradą popisała się Weronika Gawlik. Później znać o sobie dała Magda Balsam, która w 16. minucie pewnie wykorzystała rzut karny (8:1). Następnie odpowiedziały przyjezdne, tak Lublinianki sobie nic z tego nie robiły i natychmiast rzuciły kolejną bramkę z rzutu karnego (8:2). Podopieczne Edyty Majdzińskiej tylko się rozkręcały. W 20. minucie pokaz swoich umiejętności dała Paulina Wdowiak, która pewnie wybroniła siódemkę. Na kilka minut przed końcem pierwszej partii karnego wykorzystała Kinga Achruk (15:4). Co warte uwagi w drugim kwadransie gry dwie kary otrzymała Michalina Pastuszka.

Przy wyniku 17:5 (29’) ponownie z przerwy skorzystał szkoleniowiec JKS-u. To nie wybiło z rytmu obecnych Vice-Mistrzyń kraju i przed gwizdkiem na przerwę dorzuciły jeszcze dwie bramki (19:5) za sprawą Magdy Balsam i Julii Pietras. Ta część spotkania była prawdziwym horrorem dla Jarosławianek, którym w szczególności swoimi interwencjami życie utrudniały Weronika Gawlik i Paulina Wdowiak. W dodatku skuteczna była Magda Balsam, która zanotowała 5 trafień.

Kinga Achruk, jedna z bohaterek spotkania w czasie pracy w defensywie.
FB: MKS Lublin

MKS nie do ruszenia

Weronika Gawlik w świetnym stylu weszła w drugą połowę i zaliczyła dwie skuteczne interwencje. Gorzej natomiast wyglądała Kinga Strózik, która w 32. minucie została wykluczona za nieprzepisowe zagranie. W 37. minucie za przewinienie boisko musiała opuścić Lublinianka – Patrycja Noga. Po słabszym fragmencie MKS-u, w 41. minucie trafienie z karnego odnotowała Magda Balsam (23:10).

Po dwóch golach Oktawii Płomińskiej (26:11) o czas poprosił Łukasz Rybak. Bramkarka JKS-u wówczas złapała wiatru w żagle i po chwili wybroniła trudny rzut ze skrzydła. Paulina Wdowiak nie chciała być gorsza od rywalki i już w 53. minucie obroniła siódemkę (30:14). Moment później (55’) karny wykorzystała Magda Balsam, która jest specjalistką od rzutów z siódmego metra (31:15). W 57. Minucie piękną podcinką popisała się Angelika Luberecka (32:16).

Oktawia Płomińska w czasie oddawania rzutu na bramkę.

Na minutę przed końcem meczu z przerwy skorzystała trener Majdzińska (34:16). Po Time Oucie bramkę dla gospodyń dołożyła Michalina Pastuszka, która w ten sposób ustaliła wynik spotkania na 35:16. Najskuteczniejszą szczypiornistką była Magda Balsam, która zaliczyła 8 trafień, czym sobie zapracowała na miano MVP.

Obrazek wyróżniający: FB: MKS Lublin