Polski Shawn Mendes? – rozmowa z Patrykiem Skoczyńskim

Ma w sobie artystyczną duszę i wrażliwość – kocha śpiewać, grać, malować, a aktualnie chciałby zacząć projektować ubrania. Mowa tu o Patryku Skoczyńskim, utalentowanym 27–latku z Inowrocławia. Jego muzyczna kariera nabrała tempa dzięki występowi w 6 edycji The Voice of Poland. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu oraz do lepszego poznania Patryka i jego twórczości.  

Małgorzata Marzec, Coś Nowego: Witaj Patryku. Na początku chciałabym zadać Ci jedno z podstawowych pytań, a mianowicie jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?  

Patryk Skoczyński: Witam. Tak naprawdę śpiewałem już od przedszkola, ale gdy miałem 13 lat, poczułem, że chcę być wokalistą. Zapisałem się wtedy do pierwszego nauczyciela śpiewu i gitary. Zaczęło się od szkolnych występów oraz konkursów. Dzięki nim nabrałem pewności siebie i doświadczenia.  

MM, CN: Wystąpiłeś w 6 edycji The Voice of Poland. Wybrałeś drużynę Marii Sadowskiej i udało Ci się dojść, aż do odcinków na żywo. Jak wspominasz tę przygodę?  

PS: Program The Voice wspominam bardzo dobrze, oprócz zdobycia doświadczenia poznałem też dużo świetnych ludzi. Po finale odezwał się do mnie zespół muzyków z którymi zamieszkałem w Warszawie i tworzyłem swoje pierwsze piosenki. Od tego wszystko się zaczęło.  

MM, CN: Jak program wpłynął na Ciebie? 

PS: Przez program zdobyłem większą pewność siebie, której mi brakowało. Uświadomiłem sobie też jak wygląda branża muzyczna i że przede wszystkim trzeba mieć na siebie pomysł.  

MM, CN: Swoją karierę zaczynałeś od publikowania coverów w Internecie, a pierwszy z nich ukazał się 8 lat temu. Jak z perspektywy czasu to wspominasz?  

Fot. Instagram; @patryk.skoczynski

PS: Czasem zdarzy mi się posłuchać swoich starych coverów i szczerze mówiąc lubię do nich wracać, zawsze przywołują one miłe wspomnienia. Nagrywanie i publikowanie ich dało mi na pewno dużo satysfakcji, ale też pozwoliło usłyszeć nad czym muszę jeszcze popracować.  

MM, CN: Twój debiutancki singiel ,,Dom” okazał się hitem, nie tylko w Internecie, ale też i na radiowych listach przebojów. Jaka była Twoja pierwsza myśl, gdy po raz pierwszy usłyszałeś swoją piosenkę w radiu?  

PS: Po razy pierwszy usłyszałem siebie w radiu, gdy jechałem busem na koncert. Było to niesamowite uczucie. To od zawsze było jedno z moich marzeń.  

Fot. Instagram; @patryk.skoczynski

MM, CN: Brałeś udział w odcinku Szansy na Sukces, który był jednocześnie preselekcjami do Eurowizji 2020. Zaśpiewałeś piosenkę Gimmie Gimmie Gimmie (A Man After Midnight) zespołu ABBA. Czy wyjazd na Eurowizję jest Twoim muzycznym marzeniem? 

PS: Reprezentowanie Polski w tym konkursie na pewno byłoby dla mnie wielkim wyzwaniem, ale też świetną przygodą. Kto wie, może kiedyś się uda.  

MM, CN: Czy jest osoba, artysta, z którym chciałabyś w przyszłości nagrać wspólną piosenkę?  

PS: Na ten moment chciałbym spróbować nagrać coś z Zalią albo Mrozu, myślę, że muzycznie gramy na podobnych falach.  

MM, CN: Z Twojego profilu na Instagramie można wywnioskować, że masz artystyczną duszę, gdyż oprócz muzyki masz też inne pasje np. malarstwo. Czy mógłbyś nam o tym więcej opowiedzieć? Jak malarstwo znalazło się w Twoim życiu?  

Fot. Instagram

PS: Potrzebowałem kolejnej formy wyrażenia siebie. Pomysł żeby zacząć malować wyszedł spontanicznie, podczas siedzenia w domu w okresie COVIDA. Namalowałem wtedy swoją pierwszą pracę i poczułem, że jest to coś dla mnie. Jest to też świetny sposób na odstresowanie.  

MM, CN: Czy jest jakaś dziedzina sztuki, której chciałbyś spróbować? Śpiewasz, grasz na gitarze i pianinie, piszesz teksty, ale czy jest jeszcze coś w czym czułbyś się równie dobrze? 

PS: W tym roku chciałbym zacząć projektować ubrania. Od malowania ich akrylem, aż po szycie. Na razie jestem na etapie szukania materiałów.  

MM, CN: Na swoim muzycznym koncie masz już kilka piosenek. Czy jesteś w stanie wytłumaczyć, wybrać, która z Twoich piosenek jest tą ulubioną? I dlaczego?  

PS: Do piosenki „Dom” mam bardzo duży sentyment, bo opowiada on o czasach mojego dzieciństwa i jest to jeden z moich ulubionych utworów.  

MM, CN: Słowa, które przekazałbyś młodym ludziom, chcącym podążać ścieżką kariery muzycznej.  

PS: Żeby byli cierpliwi, słuchali swojej intuicji i ciężko pracowali na swój sukces. Najważniejsze to mieć na siebie pomysł i wiedzieć co chce się ludziom przekazać swoją muzyką. 

MM, CN: Dziękuję Ci Patryku za ten przemiły wywiad. Życzę Ci powodzenia w muzycznej karierze, gdyż masz przepiękny głos, który jest w stanie poruszyć ludzkie serca. Wszystkiego dobrego i mam nadzieję do zobaczenia!  

PS: Wielkie dzięki! Wszystkiego dobrego i mam nadzieję, że do zobaczenia na koncertach. 

Małgorzata Marzec

Studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Interesuję się świadomą pielęgnacją włosów, fotografią oraz siatkówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.