SportTOP

WTA San Diego: Iga Świątek wygrała ósmy turniej w tym roku!

Polska tenisistka po przegranym finale z Barborą Krejcikovą w Ostrawie poleciała do USA. Pokonując w finale Chorwatkę Donnę Vekić (6:3, 3:6, 6:0) wygrała ósmy turniej w tym sezonie, a jedenasty w swojej karierze. Co więcej, Iga Świątek wygrała w tym roku połowę turniejów, w których brała udział.

W ramach przygotowań do WTA Finals 21-latka wystąpiła na kortach w San Diego. W finale zmierzyła się z wracającą po kontuzji, Donną Vekić. 26-letnia Chorwatka pokazała się w turnieju z dobrej strony, pokonując we wcześniejszych rundach Marię Sakkari, Karolinę Pliskovą, Arynę Sabalenkę i Danielle Collins.

W pierwszym secie, mimo silnego oporu rywalki Iga Świątek całkowicie kontrolowała sytuację na korcie. Nasza tenisistka nie musiała bronić żadnego break pointu i wygrała 6:3 w 31 minut. W drugiej partii Vekić wciąż grała cierpliwie i czekała na swoją szansę. Doczekała się jej w szóstym gemie, w którym kończąc wymianę rewelacyjnym forhendem po krosie przełamała Polkę. Liderka rankingu zaczęła popełniać coraz więcej błędów, co tylko powiększało jej irytację. Idze nie udało się odrobić strat i przegrała trzeciego seta w tym turnieju (3:6). W ostatniej partii Chorwatka ewidentnie opadała z sił. Natomiast zawodniczka z Raszyna wrzuciła wyższy bieg i zwyciężyła w secie aż 6:0. W partii trwającej 26 minut Polka straciła tylko 5 punktów.

Tym samym 21-latka zakończyła sezon zasadniczy, w trakcie którego wygrała osiem turniejów. Polka tryumfowała w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie, Rolandzie Garrosie, US Open i San Diego. Warto także podkreślić, że Iga Świątek może się w tym roku pochwalić niesamowitym bilansem w Stanach Zjednoczonych; wygrała 24 mecze, a przegrała zaledwie jeden.

Teraz przed naszą zawodniczką ostatnie wyzwanie – Finały WTA w Teksasie. Zamykająca sezon impreza potrwa od 31 października do 7 listopada.

Obrazek wyróżniający: fot. WTA/Twitter