To nie koniec walki o mundial w Katarze

Reprezentacja Polski zapewniła sobie udział w barażach, zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Piłkarze Paulo Sousy rozegrają kolejne mecze w marcu i dalej liczą się w walce o awans na Mistrzostwach Świata w 2022 roku.


Wygrana Polski z Andorą (1:4) i przegrana Albanii z Anglią (5:0) sprawiły, że drużyna Paulo Sousy zagwarantowała sobie prawo gry w barażach. Pierwszy mecz listopadowego zgrupowania Polacy potraktowali bardzo poważnie. Paulo Sousa wystawił najlepszy skład i chciał już wtedy zapewnić drużynie drugie miejsce w grupie. Plan się powiódł i spotkanie z Węgrami na Stadionie Narodowym nie miało zbyt dużego ciężaru gatunkowego. Dzięki temu piłkarze oraz kibice mogli ze spokojem oglądać ten mecz.


Do Kataru pojedzie trzynaście zespołów europejskich – dziesięć już ma pewny udział w imprezie, zajmując pierwsze miejsce w swoich grupach. Do nich dołączą jeszcze trzy drużyny, które awans wywalczą poprzez baraże. W nich weźmie udział dwanaście reprezentacji – dziesięć zespołów z drugich miejsc, a także dwa zespoły z Ligi Narodów.


Zwycięstwo w finale baraży da Biało-Czerwonym awans do mistrzostw świata. Pary półfinałowe wylosowane zostaną 26 listopada. Mecze zaplanowano na dni 24-25 marca przyszłego roku, natomiast finały odbędą się w dniach 28-29 marca.

Daniel Dwornik

Student III roku dziennikarstwa. Pasjonat piłki nożnej i Formuły 1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.