FilmTOP

Jesienny dreszczyk emocji

Długie deszczowe wieczory i niskie temperatury to idealny czas na interesujący film lub serial. Tajemniczy i budzący uczucie grozy klimat, panujący za oknem, warto na jakiś czas wprowadzić do swojej domowej przestrzeni. Propozycją wartą uwagi jest amerykański serial „You” – dramat kryminalny i thriller psychologiczny.

Głównym bohaterem serialu, wokół którego toczy się akcja, jest Joe – trzydziestoletni księgarz, człowiek z pozoru spokojny, zachowawczy, oddany swojej pasji. Mężczyzna zakochuje się w młodej, początkującej pisarce, Guinevere Beck. Jego miłość szybko popada w obsesję. Joe kontroluje swoją wybrankę – stale czyta jej korespondencję, śledzi ją i analizuje każdy jej najmniejszy ruch. Mężczyzna likwiduje ludzi, którzy mogliby potencjalnie zagrażać jego relacji z ukochaną kobietą. Wkrótce Guinevere znika.

Niedługo po zaginięciu ukochanej, Joe poznaje nową dziewczynę – Love. Młodzi zakochują się w sobie bez pamięci i biorą ślub. Prowadzą spokojne, stabilne życie na przedmieściach. Niebawem na świecie pojawia się ich syn. Małżeństwo tych dwojga z czasem zaczyna przeżywać kryzys. Partnerzy są wobec siebie nieufni, zaborczy i zazdrośni. Tkwią w błędnym kole – chcieliby się rozstać, ale jednocześnie wiedzą, że nie mogą bez siebie żyć.

W tym samym czasie w zazwyczaj cichej, spokojnej dzielnicy na przedmieściach dochodzi do niepokojących zdarzeń. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie sąsiadka Joe i Love. Później znikają inni sąsiedzi. Wśród osób podejrzanych są księgarz i jego żona.

Serial o rozbudowanej fabule, tajemniczych wątkach i interesujących kreacjach bohaterów. To opowieść o ludzkiej psychice i o tym, jak przeszłość może wpływać na teraźniejszość. „You” to historia o miłości, cierpieniu, zdradzie i chorobie. Chorobą okazuje się życie.

Aleksandra Wieczorek

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, pasjonatka literatury, miłośniczka dobrej kuchni, otwarta na nowe wizje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *