Oficjalnie: Leo Messi odchodzi z Barcelony! Koniec pewnej ery

Jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów, absolutny geniusz, legenda nie przedłuży kontraktu z katalońskim klubem. Powód? “Przeszkody ekonomiczne i strukturalne.”

Jak informują hiszpańskie media, nastąpił gwałtowny zwrot w negocjacjach pomiędzy klubem, a Argentyńczykiem. Jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że 34-latek przedłuży umowę do 2026 roku. Stało się jednak inaczej. Wszystko przez nieporozumienie na linii klub – liga, związane z zewnętrznym funduszem inwestycyjnym, który ma dokapitalizować rozgrywki i kluby o 2,7 miliarda euro. Fundusz miał umożliwić Barcelonie zarejestrowanie Messiego, ale jednocześnie zablokować projekt “Superliga”, czego nie chce prezes Barcelony – Joan Laporta. 

Argentyńczyk miał wątpliwości odnośnie projektu sportowego Barcelony od dłuższego czasu. Zamieszanie na linii Laporta – Tebas tylko przyśpieszyły decyzję Messiego. Z jednej strony odejście Messiego może przysłużyć się Barcelonie. Niebotyczna pensja, podwyżki co sezon, wiek i trudny charakter jakim niewątpliwie charakteryzuje się Leo. Z drugiej strony, Barcelona i La Liga stracą magika futbolu oraz giganta marketingowego, czego pewnie żadna ze stron nie chce. 

Messi był piłkarzem Barcelony przez całą karierę. W Katalonii czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów oraz dziesięciokrotnie La Ligę, a indywidualnie sześć razy zdobył Złotą Piłkę. W barwach FC Barcelony rozegrał 778 meczów, strzelił 672 gole oraz zanotował 372 asysty. Jaki teraz obierze kierunek? To pytanie zadaje sobie obecnie cały piłkarski świat. 

Sebastian Warowny

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonat sportu. Głównie piłka nożna i Serie A. Nieobojętny na inne ligi czy dyscypliny sportowe. W wolnym czasie kinomaniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *