Wesprzyj małego bohatera!

Kilka dni temu przywitaliśmy Nowy Rok. To czas postanowień, zmian w naszym życiu. Wielu z nas zakłada, że pójdzie na siłownie, rzuci palenie, zacznie się odchudzać. Niestety, wiele z tych planów kończy się już w pierwszym tygodniu stycznia. A może by tak postanowić sobie, że zrobi się chociaż jeden dobry uczynek?

W grudniu, w moich rodzinnych stronach, został zorganizowany koncert charytatywny dla małego Krzysia Czupryna. Trzylatek choruje na nieuleczalną chorobę skóry EB. 70 proc. chorych w Polsce to dzieci. Choroba ta „nie znosi dotyku”. Objawia się ona poprzez rozległe bolesne rany, pęcherze na całej powierzchni ciała oraz wewnątrz organizmu. Krzysia rani nie tylko dotyk, ale również ubranka, zabawki, a nawet jedzenie. Rany bolą jak oparzenie 2 i 3 stopnia, są też wewnątrz organizmu. Chłopiec śpi i chodzi w opatrunkach cały czas.

Uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć poruszające słowa: “Nawet nie wiem, jak to jest, kiedy nie boli. Nie ma lekarstwa na EB. Ale dzięki specjalnym opatrunkom, jestem w stanie bawić się i cieszyć się życiem. Śpię i chodzę w opatrunkach cały czas. Zwyczajny ruch gołą stópką po prześcieradle zdarłby moją skórę. Marzę tylko o zdrowiu, resztę mam, ze wszystkim innym też sobie poradzę. Kiedyś znajdzie się lek na tą najboleśniejszą chorobę na świecie jaką jest EB. Do tego czasu potrzebuję bardzo drogich opatrunków, koszty mojej pielęgnacji to 6 tyś. zł miesięcznie. Wierzę, że jeszcze będę biegał boso i zjem obiad bez miksowania. Będę bawił się z bratem, tata podrzuci mnie wysoko a mamę złapię za rękę. Będę Wam wdzięczny za każdą pomoc.”

Może warto podjąć takie noworoczone postanowienie i wesprzeć tego małego bohatera? Pomoc jest nadal bardzo potrzebna. Wpłat można dokonywać na konto:

Caritas Diecezji Radomskiej ul. Kościelna 5, 26-604 Radom,
45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 w tytule KRZYSIO CZUPRYN
*od wpłat dla Krzysia nie pobierana jest żadna prowizja

Można także przekazać 1% podatku:
numer KRS 0000 222 733 – cel szczegółówy KRZYSIO CZUPRYN

Można też śledzić fanpage na Facebook’u:
https://www.facebook.com/krzysczupryn/

A także dołączyć do grupy:
https://www.facebook.com/groups/1674845032803021/

Więcej informacji o chorobie Krzysia można przeczytać na stronie internetowej:
https://www.facebook.com/groups/1674845032803021/

Dodatkowo, gdyby ktoś chciał porozmawiać z rodzicami chłopca, może napisać na adres: kontakt@pomocdlakrzysia.pl

Klaudia Bzducha

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Czynnie zaangażowana w Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Wydziałowy Samorząd Studentów WNS KUL. Ambitna i zawsze chętna do pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *