Paradise w Lublinie

15 grudnia otwarto pierwszą papugarnię w Lublinie. Jest to zupełna nowość w naszym województwie. Czy warto wybrać się do tego miejsca?

sdr

Papugarnia została otwarta na ulicy Spółdzielczości Pracy 38. Bardzo łatwo można się do niej dostać autobusem lub samochodem. W tym drugim przypadku wjazd jest możliwy od ulicy Technicznej.
W lubelskiej papugarni możemy podziwiać około 70 egzotycznych ptaków, które do tej pory mogliśmy oglądać wyłącznie w telewizji czy atlasie. Dodatkową atrakcją jest możliwość obcowania z nimi. Papugi siadają nam na ramionach, możemy je głaskać, bawić się z nimi, a nawet karmić. Jedna potrafi mówić. Wystarczy nadstawić uszy i wsłuchać się. Są to gatunki z różnych stron świata, między innymi z Australii, Ameryki Południowej czy Tanzanii. Ptaki mają bardzo dobre warunki, dużo przestrzeni do latania, zróżnicowane menu, które składa się ze świeżych owoców, warzyw i ziarna. Dodatkowo są pod stałą opieką weterynarza, więc nie można mówić o tym że papugi żyją w złych warunkach.
Wstęp do papugarni Ara jest płatny. Bilet ulgowy kosztuje 14 zł, a normalny 17zł. Czynna 7 dni w tygodniu od godziny 10:00 do 18.30 w dni powszednie i do godziny 19:00 w weekendy. Nie ma ograniczeń wiekowych dla dzieci. Najważniejsze jest aby dziecko nie bało się zwierząt i było spokojne. – usłyszeliśmy od pracownika. Wielką atrakcją tego miejsca jest możliwość zorganizowania urodzin dla dzieci w towarzystwie papug.

Ismena Cieśla

Absolwentka Filologii Romańskiej, aktualnie studentka trzeciego roku Dziennikarstwa. Książkoholiczka i "psia mama". Pasjonatka gotowania, podróży i muzyki wszelkiego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.