MŚ w Planicy: Niemcy z kolejnym złotem

Reprezentacja Niemiec po raz piąty z rzędu wygrała konkurs drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata. Podczas niedzielnej rywalizacji na skoczni Srednjej Skakalnicy (HS102) w Planicy na drugim miejscu uplasowali się Norwegowie, a brązowe krążki wywalczyli gospodarze. Polacy zakończyli konkurs na ósmej pozycji.

Na półmetku konkursu pozycję liderów zajmowali obrońcy tytułu wicemistrzów świata. Najlepszy skok z drużyny norweskiej oddała Anna Odine Stroem, która poszybowała 97 metrów. Na drugiej lokacie plasowali się Niemcy, którzy do pierwszego miejsca tracili 4,4 punktu. Trzecie miejsce zajmowała Słowenia, ze świetnie skaczącą Niką Kriznar(101 m).

Polacy rozpoczęli konkurs od trzynastej lokaty. Reprezentacja Polski w składzie: Kinga Rajda (75 m), Kamil Stoch (97,5 m), Nicole Konderla (83 m) i Piotr Żyła (101 m) zakończyła półmetek konkursu na ósmej pozycji, wyprzedzając dziewiątych Włochów o zaledwie 0,3 punktu. Mimo to dobra passa nie towarzyszyła naszym reprezentantom w trakcie kolejnej części zawodów. Pomimo uzyskanych podobnych odległości jak w pierwszej połowie konkursu: Kinga Rajda (79,5m), Nicole Kordela (83 m), Kamil Stoch (92 m) oraz Piotr Żyła (99,5 m) zawodnicy zakończyli mistrzostwa na tym samym miejscu co po pierwszej serii.

Druga seria okazała się bardzo emocjonująca dla kibiców reprezentacji Niemiec. Po skoku Seliny Freitag (95 m) oraz Karla Geigera (98 m) drużyna zajmowała trzecią lokatę. Nadzieję na obronę tytułu przywróciła próba Kathariny Althaus, która poszybowała aż 102 metry. Finalny skok Andreasa Wellingera (98 m) zagwarantował reprezentacji Niemiec ponowne zdobycie złotego medalu. Niemieccy skoczkowie są pięciokrotnymi mistrzami w konkursie drużyn mieszanych. Od 2015 roku zawodnicy i zawodniczki naszych zachodnich sąsiadow nie schodzą z najwyższego stopnia podium.

Norwedzy, którzy byli liderami po pierwszej serii, finalnie zakończyli konkurs na drugiej pozycji. Drużyna składająca się z: Anna Odine Stroem, Thea Minyan Bjoerseth, Johann Andre Forfang i Halvor Egner Granerud straciła do triumfatorów 12,7 punktu.

Natalia Jabłońska

Studentka III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.