Misja Gorzów: sprawić niespodziankę

W niedzielę 11 kwietnia żużlowcy Motoru Lublin pojadą do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie odjadą swój pierwszy mecz w tym sezonie przeciwko miejscowej Stali Gorzów. Dla gości będzie to pierwszy sprawdzian formy w tym sezonie.

Zawodnicy z Koziego Grodu przystąpią do tego spotkania w najsilniejszym składzie, bo z powracającym do zdrowia po ciężkim przebiegu COVID-19 Jarosławem Hampelem i Grigorijem Lagutą, który z kolei przeszedł zakażenie łagodnie.

Misja Gorzów: sprawić niespodziankę
Źródło: przegladsportowy.pl

Gospodarze przystąpią do tego spotkania uskrzydleni nieoczekiwanym zwycięstwem na terenie mistrza Polski 42:48. Ze świetnej strony pokazali się liderzy Gorzowian.
Bartosz Zmarzlik zdobył 14 punktów, a Martin Vaculik dołożył 10 oczek do dorobku drużyny. Pozostali zawodnicy również pojechali na przyzwoitym poziomie, w szczególności juniorzy, którzy zdominowali młodzieżowców gospodarzy, dokładając bezcenne punkty do końcowego wyniku.

Patrząc na aktualną formę gospodarzy oraz jazdę na własnym owalu, Stal Gorzów jest zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak przewidywane opady deszczu mogą w znaczący sposób przeszkodzić w przygotowaniu toru preferowanego przez Gorzowian, co już niejednokrotnie w historii stawało się sprzymierzeńcem gości. Warto wspomnieć również o formacji młodzieżowej, która w tym meczu powinna być atutem przyjezdnych, co może pomóc gościom z Lublina w uzyskaniu jak najkorzystniejszego rezultatu.

Stal Gorzów:
9. Rafał Karczmarz
10. Bartosz Zmarzlik
11. Martin Vaculik
12. Szymon Woźniak
13. Anders Thomsen
14. Wiktor Jasiński
15. Kamil Nowacki

Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Krzysztof Buczkowski
3. Grigorij Laguta
4. Mark Karion
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Sebastian Czobot

Sebastian Czobot

Student II roku dziennikarstwa. Moją pasją jest sport, a od sezonu 2020 jestem kibicowskim ambasadorem PGE Ekstraligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *