W mieście czy na łonie natury? Efektowne miejsca na wymarzone sesje zdjęciowe

Sesja zdjęciowa, niezależnie od rodzaju, wiąże się z odpowiednim wyborem otoczenia. Korzystając z usług fotografa, zazwyczaj konsultujecie ze sobą jego dobór. Co w przypadku, jeżeli sami nie wiecie, gdzie chcielibyście pojechać na wykonanie pamiątki, a wszystkie propozycje fotografa są kuszące?

fot. Ślubny kącik A jak? A tak studio – stare miasto Lublin

Gdy chcemy, aby nasze zdjęcia były naprawdę wyjątkowe, trzeba zastanowić się czy mają być one wykonywane w klimatach miejskich czy w otoczeniu naturalnego krajobrazu. Miejscem, które zaliczyć można do klimatu miejskiego jest oczywiście stare miasto w Lublinie. Dzięki zabytkowej architekturze oraz ciekawemu rozmieszczeniu uliczek, zdjęcia staną się efektowną kompozycją. Jest to jednocześnie dobry pomysł na sesję poślubną, gdyż piękna suknia panny młodej oraz elegancki garnitur pana młodego, w połączeniu z zabytkowym klimatem starego miasta, pozwolą stworzyć bardzo nastrojową pamiątkę.

fot. Kurier Lubelski- Muzeum Wsi Lubelskiej

Zostając jeszcze chwilę w Lublinie warto wspomnieć o Muzeum Wsi Lubelskiej. Miejsce, które pomimo tego, że znajduje się w betonowych oraz asfaltowych granicach stolicy województwa Lubelskiego, zachowuje swój starowiejski klimat. Zabytkowe, drewniane chaty pokryte strzechą oraz uliczki wyłożone okrągłymi kamieniami idealnie oddają nastrój typowej polskiej wsi. Zwierzęta i pola uprawne, które dodają wiejskiego klimatu, mogą  posłużyć jako kompozycja do zdjęcia. Jest to wspaniały pomysł na rodzinne spędzenie niedzieli oraz dobre miejsce na sesję w klimacie, którego nie da się odtworzyć nigdzie indziej niż w takich miejscach.

fot. Jakub Powałka Fotografia- Kazimerz Dolny rynek

Idąc dalej, odwiedzamy Kazimierz Dolny i okolice. Dużym atutem dla miasta jest rzeka Wisła płynąca w jego granicach, Góra Trzech Krzyży, zespół fortyfikacji obronnych z okresu średniowiecza i rynek, wokół którego wznoszą się piękne kamienice. To nierzadki punkt na mapach fotografów. W okolicy tego klimatycznego miasta znajdują się również dwa inne miejsca, które są wręcz obligatoryjnymi do odwiedzenia z fotografem. Pierwszym, bardziej znanym, jest zamek w Janowcu, który znajduje się po drugiej stronie Wisły. Oprócz samego zamku, na terenie muzeum znajduje się również dwór z Moniak, stodoła z Wylągów, spichlerz z Podlodowa oraz budynek gospodarczy Lamus. Ze wzgórza, na którym znajduje się to muzeum, jest piękny widok na Wisłę oraz zielone krajobrazy pól i lasów.

fot. Polska z drona. pl – Muzeum w Janowcu
fot. Jakub Powałka Fotografia – Mięćmierz

Aby znaleźć się w kolejnym majestatycznym miejscu trzeba powtórnie przekroczyć Wisłę. Tuż obok Kazimierza leży malutka miejscowość – Mięćmierz. Ta lokalizacja idealnie sprawdza się do sesji zakochanych. Możemy znaleźć tu Wiatrak Trzech Serc, wiele punktów widokowych, które rozpościerają cudny widok na szeroką rzekę oraz ruiny zamku w Janowcu. Jest to rejon, w którym nie trzeba bać się tłumów, ponieważ mało osób wie o tym urokliwym miejscu.

fot. Paweł Bator Fotograf- bobrówka

Ścieżka przyrodnicza Bobrówka to kolejny obszar, który warto odwiedzić z fotografem jeśli chcemy, aby nasze zdjęcia ukazywały, oprócz miłości, piękno natury. Szlak prowadzi dookoła rozlewiska rzeki Bobrówka, które zostało przekształcone w staw Gościniec. To ponad 3-kilometrowy spacer po drewnianych kładkach, idealnie łączących się z otoczeniem. Dodatkową atrakcją na tej trasie jest również mały wodospad, dalsza część rzeki. Co warto podkreślić, trasa ścieżki jest atrakcyjna przez cały rok, począwszy od zielonych liści na drzewach w okresie wakacji po zaśnieżone drzewa zimą. Obszarem wpisującym się w temat jest też Poleski Park Narodowy, w którym można wybrać się na spacer po podobnych, drewnianych kładkach. 

fot. Jakub Powałka Fotografia- bobrówka

Jakub Powałka

Jestem studentem II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Moją pasją jak i pracą jest fotografia i w tym kierunku staram się nieustannie rozwijać. Można mnie spotkać również z drugiej strony obiektywu - oprócz fotografii interesuje mnie również teatr, recytacja i muzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.