Wybierz psa dla siebie

Decyzja o posiadaniu zwierzęcia to odpowiedzialność na długi okres, dlatego bardzo ważne jest wybranie dla siebie odpowiedniego pupila. Aby tego dokonać, musimy wiedzieć czym charakteryzuje się dana rasa i czy czworonóg będzie dla nas idealnym kompanem przez następne kilkanaście lat.

Golden retriever

Są to psy o łagodnym usposobieniu. Ich podstawową potrzebą jest kontakt z człowiekiem i towarzyszenie mu w codziennych czynnościach. Uwielbiają spacery, zabawy w aportowanie czy przeciąganie liny. Mają również skłonność do łowiectwa, więc potrafią rzucić się w pogoń za kaczką lub kotem sąsiada; równie szczęśliwe jednak będą leżąc na kanapie podczas maratonu z Netflixem. Goldeny sprawdzą się jako towarzystwo do dzieci. Cierpliwie zniosą ciąganie za uszy i ogon. Tak naprawdę jedynym czego ten psiak potrzebuję do szczęścia to obecność człowieka. Przy wyborze golden retrievera na swojego nowego członka rodziny należy pamiętać o jego długiej i wiecznie wypadającej sierści. Warto zatem wyposażyć się w dobry odkurzacz.  

AutorFot:dnlrmzsnz

Husky

To psy żywiołowe, przyjacielskie i energiczne. Potrzebują sporej ilości ruchu i raczej nie są odpowiednie dla osób, które wolą odpoczywać na kanapie. Nie wyzbyły się jeszcze swojej wilczej natury, dlatego potrzebują naprawdę sporej ilości ruchu podczas wspólnego biegania czy spaceru po lesie. Nuda w domu może skutkować pogryzionymi kapciami czy kablami od telewizora. Przez wzgląd na ich energiczność, lepiej nie zostawiać ich z dziećmi bez opieki. Tak jak golden retriever, husky źle znosi samotność, dlatego nie warto wybierać tego czworonoga, jeżeli dużo podróżujemy czy sporo czasu spędzamy w pracy.

Autor Fot:violetta

Mops

Teraz propozycja dla osób mniej aktywnych w ciągu dnia. Są to psy przyjazne, cierpliwe i dosyć leniwe. Nie potrzebują codziennego biegania czy długich zabaw na powietrzu. Tak naprawdę ich kluczem do szczęścia jest wygodna kanapa lub posłanie i oczywiście obecność człowieka. Cierpliwości wystarczy im także dla dzieci. Przy tych pupilach należy jednak pamiętać o wrodzonej tendencji do tycia i podawaniu im zbilansowanych posiłków.

Autor Fot:Free-Photos

Pudel

Jest jedną z najbardziej inteligentnych ras psów na świecie. Bardzo szybko zapamiętuje komendy, co daje satysfakcje zarówno zwierzęciu, jak i jego właścicielowi. Potrzebuje ruchu – długie godziny spędzane na kanapie będą go po prostu nudzić. Ogromnym plusem tej rasy jest ich futro, które jest antyalergiczne, jednak trzeba o nie regularnie dbać, dlatego większość właścicieli decyduje się na usługi psich fryzjerów. Pudel jest dobrym psem dla osób, które wcześniej ich nie posiadały, ponieważ jest z natury ułożony i posłuszny swojemu panu.

Autor Fot:chili71

Nieważne, na którą rasę się zdecydujemy – musimy pamiętać, że każda będzie potrzebowała naszej uwagi i miłości. Są to żywe stworzenia, które będą brudzić i psocić, ale za każdy, najmniejszy przejaw ciepłych uczuć, odwdzięczą się po stokroć.

Anna Kowalczyk

Anna Kowalczyk

Studentka pierwszego roku dziennikarstwa. Kocham książki wszelkiego rodzaju, grę na gitarze i ciekawych ludzi :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *