Dwukrotny Mistrz Świata Juniorów w Motorze Lublin

Maksym Drabik po ponad rocznym zawieszeniu zdecydował się opuścić Betard Spartę Wrocław i dołączyć do drużyny ze wschodu Polski. Dwudziestotrzylatek w zespole wicemistrza Polski zastąpi Krzysztofa Buczkowskiego.

Sylwetka
Urodzony w Częstochowie zawodnik ma na swoim koncie 5 tytułów Drużynowego Mistrza Polski, zwycięstwo w Srebrnym i Brązowym Kasku, a ponadto dwukrotnie sięgał po miano Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów.

Ogromny potencjał do uwolnienia
Syn Sławomira Drabika pomimo młodego wieku niejednokrotnie pokazywał na torze olbrzymie umiejętności. Młody częstochowianin szczególnie imponuje sylwetką i stylem jazdy, który pozwala mu po słabszym starcie w efektowny sposób wyprzedzać rywali. Udowodnił to w meczu z Motorem Lublin w sezonie 2019, gdy zdecydowanym atakiem na ostatnich metrach minął dwóch rywali.

Rekordzista toru przy Alejach Zygmuntowskich
W sezonie 2022 Maksym Drabik wróci do ścigania po ponad rocznym zawieszeniu za złamanie procedury antydopingowej. Występy na torze, którego jest aktualnym rekordzistą, oraz wsparcie Lubelskiej publiczności powinny mu pomóc w powrocie do odpowiedniej formy.

Sebastian Czobot

Student III roku dziennikarstwa. Moją pasją jest sport, a od sezonu 2020 jestem kibicowskim ambasadorem PGE Ekstraligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.