Prawdziwa dama, czyli mama.

Prawdziwa dama, czyli mama. Dzień matki w Polsce przypada na 26 maja. W tym dniu wszystkie mamy są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej przez inne osoby. Święto to ma na celu okazanie naszym mamom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w nasze wychowanie, często ciężkie, ale szczęśliwe. Coś nowego podpowie, czym możesz obdarować tę wspaniałą kobietę.

1) Kwiaty – Czerwone, różowe; róże czy tulipany; bukiet czy symboliczny jeden kwiat – tutaj wybór należy do ciebie. Pamiętaj tylko, że nie liczy się ilość a gest. Każda mama doceni to, że pamiętałeś o jej dniu o tym, że to właśnie ty jesteś jej oczkiem w głowie.
2) Słodycze – ogromny kosz słodyczy zaprojektowany przez ciebie lub wybrany przez sympatyczna panią kwiaciarkę. Wiśnie w likierze, śliwki w czekoladzie, ogromna czekolada, a może mały mix do prezentu, który wcześniej skompletowałeś? Zamówiony tort z cukierni albo własnoręcznie upieczone ciasto. Nic tak nie wzbudzi radości jak coś małego, słodkiego wrzucone dodatkowo do prezentu. To zawsze dodatkowa osłoda w te mniej radosne dni.
3) Dzień w SPA/ kosmetyczka – twoja mama od zawsze narzeka, że nie ma nigdy czasu na to, aby odpocząć, zrelaksować się albo zrobić coś z paznokciami, włosami bądź twarzą? Wykup jej voucher w SPA bądź u kosmetyczki. Pamiętaj, nie musi to być bardzo wygórowana cena, ale masaż pleców gorącymi kamieniami albo błotem na pewno poprawią jej nastrój. Ładne paznokcie, oczyszczona cera, włosy niczym z wybiegu: to gwarancja sukcesu. Wtedy nie będzie miała wyjścia i na pewno wróci do domu bardziej zadowolona, obdarowując domowników pięknym uśmiechem.
4) Praktyczna rzecz – Na pewno zdarzyło ci się, że słyszałeś od swojej mamy, że coś jest stare, że trzeba kupić nowe. Suszarka, mikser albo robot kuchenny… praktyczne w kuchni, praktyczne dla każdej mamy. To dobra opcja dla zabieganych mam, które odkładają coś do momentu, aż dana rzecz ulegnie całkowitemu zepsuciu. Bądź szybszy, nie czekaj, aż mama kupi to sama.
5) Kosmetyki – Która kobieta nie lubi się malować, pięknie pachnieć czy czuć się świeżo? Testowanie nowych produktów to nasze drugie imię. Maseczki, ulubione perfumy, a może zestaw kosmetyków – wybierz najlepszą opcję. W sklepach znajdziesz dużo przecen, które pomogą podjąć ci dobrą decyzję. Najpierw jednak sprawdź czego jej brakuje lub czy coś się kończy. Dorzuć też coś nowego może jakąś reklamowaną rzecz bądź polecaną od twojej przyjaciółki. To na pewno sprawi, że poczuje się wyjątkowo.


Jej święto jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Nie zapominaj, że to ona cię urodziła i jesteś dla niej najważniejszą osobą. Oprócz prezentu podaruj jej uśmiech na twarzy – niech w ten dzień będzie najszczęśliwszą kobietą na ziemi, bo z całą pewnością na to zasługuje.

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Zarządzania. Miłośniczka fotografii, transportu, biznesu oraz dobrego jedzenia. Dodatkowo koszykarka! Nigdy nie odpuszczę dnia bez kubka gorącej herbaty koniecznie z cytryną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *