Roxie Węgiel rozpoczęła trasę po Polsce. Pierwszy koncert odbył się w Lublinie

W niedzielę o godz. 17 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie ruszyła kolejna trasa koncertowa utalentowanej wokalistki młodego pokolenia – Roksany Węgiel, której koniec przewidziany jest dopiero na grudzień. W międzyczasie czeka nas ponad 50 koncertów w każdym zakątku kraju.

Tej wiosny minęły już cztery lata od debiutu popularnej Roxie na polskiej scenie muzycznej. To właśnie na początku 2018 roku nieznana dziewczyna z Jasła, zaskoczyła widownię swoim niesamowitym wokalem i wygrała pierwszą edycję programu The Voice Kids. Jednak dopiero jej zwycięstwo na Eurowizji Junior w Mińsku stało się kamieniem węgielnym jej przyszłych sukcesów. W tamtym momencie jej kariera ruszyła z pełną mocą, a pół roku później (7 czerwca 2019 roku) wydała swój debiutancki album o bardzo kreatywnej nazwie ,,Roksana Węgiel’’.

To właśnie utwory z tej płyty stanowiły podstawę repertuaru podczas niedzielnego koncertu otwierającego sezon. Tuż przed zaśpiewaniem ,,Ciszy’’ (która znalazła się w wydanej trochę później wersji deluxe albumu), Roxie zdradziła, że ta piosenka wiele dla niej znaczy, bo właśnie utwór w takim stylu chciała wykonać na Eurowizji Junior. Jak wiemy, na konkurs do Białorusi telewizja zaproponowała jej wówczas inny numer, który jak się później okazało przyniósł jej zwycięstwo; nie dowiemy się co by było, gdyby wokalistka pojechała na konkurs z utworem w stylu ,,Ciszy’’. Podobną sytuację miała Edyta Górniak (mentorka Roksany z The Voice Kids) przed Eurowizją w 1994 roku w Dublinie. Wówczas wokalistka postawiła jednak na swoim i na konkurs pojechała z innym utworem niż pierwotnie został wybrany i zajęła jak do tej pory najlepsze, 2. miejsce wśród naszych wszystkich „eurowizyjnych” reprezentantów.

Roksana Węgiel tuż po zwycięstwie na Eurowizji Junior 2018, fot. junioreurovision.tv / Andreas Putting

Podczas koncertu nie zabrakło też nowych utworów wydanych przez Roksanę w ubiegłym roku, czyli popularnej ,,Korony’’ i emocjonalnego ,,Nowa Ja’’, które wokalistka wraz z zespołem wykonała w specjalnie przygotowanej wersji akustycznej. Ze sceny w Centrum Spotkania Kultur wykonała jednak nie tylko swoje własne kompozycje, ale widzów zaszczyciła też m.in. coverami ,,Teeth’’ zespołu 5 Seconds of Summer oraz ,,7 rings’’ popularnej wśród młodych słuchaczy Ariany Grande. Właśnie Ci młodzi słuchacze stanowili znaczącą większość widowni podczas tego eventu. Ogromną gratką mógł być więc dla nich utwór ,,Napad na bank’’ Ekipy. Co prawda utwór ten powstał w kooperacji z Roksaną i to ona wykonywała tam refren, ale zwrotki składające się z rapu w oryginale nie należały już do niej. Tutaj wykonała tę piosenkę w całości, więc widzowie mogli podziwiać jej umiejętności także w tym nietypowym jak dla niej gatunku muzycznym, jakim jest rap. Również na tej płaszczyźnie okazała się być niesamowitą performerką.


Koncert zamknął utwór ,,Anyone I Want to Be’’, który otworzył Jaślance drogę na największe sceny w Polsce. Tuż po koncercie najgorliwsi fani mogli udać się na biletowane Meet & Greet, które w oddzielnej sali trwało ponad godzinę. Jak powiedział obecny na miejscu szef oficjalnego fan clubu, udało się wyprzedać komplet wejściówek na to wydarzenie, a opcja taka będzie też m.in. podczas majowych koncertów w Krakowie oraz w Łodzi. Trasa zakończy się 17 grudnia, ale miejsce tego koncertu nie zostało jeszcze ogłoszone.

Harmonogram trasy koncertowej Roxie, fot. Instagram, @squadwegla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.