Zimowa niemoc

Ponura pogoda, krótkie dni i ograniczenia związane z koronawirusem nie zachęcają do podejmowania nowych wyzwań i czerpania radości z naszych codziennych spraw. Jednak przy odrobinie chęci i wewnętrznej siły jesteśmy w stanie wygrać z rutyną, brakiem motywacji oraz szarością dni. Wszystko leży w naszych w głowach. Zatem… do dzieła!

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wywarły znaczące zmiany na naszym codziennym życiu. Od dłuższego czasu większość osób pracuje i uczy się zdalnie. Forma ta, pomimo że niesie za sobą dużo zalet, takich jak oszczędność czasu na dojazdy oraz możliwość spędzania czasu z rodziną, ma jedną wadę, która w dłuższej perspektywie czasowej znacząco wpływa na stan naszego samopoczucia. Brak kontaktu z ludźmi może dla wielu osób być bardzo uciążliwy. Każdy człowiek w mniejszym lub większym stopniu potrzebuje obecności drugiej osoby. Tymczasem relacje międzyludzkie przeniosły się do sfery wirtualnej. Ta sytuacja może źle wpływać na psychikę i dobre samopoczucie wielu osób. Oprócz pandemii koronawirusa towarzyszy nam zimowa, melancholijna aura, która wcale nie poprawia naszego nastroju. Styczniowe dni są krótkie, szare, a po południu zaczyna zapadać ciemność, która niestety nie dostarcza energii do działania. Czy można zrobić coś, aby poprawić produktywność pandemicznych dni? Może warto wprowadzić kilka zmian i zdrowych nawyków, które pomogą nam rozwinąć się w domowym zaciszu i odnaleźć swoją wolę walki?

Jesteś tym, co jesz

Zima to bardzo kapryśna pora roku. W tym czasie znacznie spada odporność i jesteśmy bardziej podatni na choroby, czy infekcje. Z tego powodu powinniśmy zadbać o zdrową dietę. Prawidłowe odżywianie dodaje nam siły i energii do życia. Nie bez powodu funkcjonuje przysłowie „Jesteś tym, co jesz”. Nie lekceważmy tej kwestii i zadbajmy o zdrowe, zróżnicowane i regularne posiłki. Warto wprowadzić do naszej diety owoce cytrusowe oraz zielone warzywa – w tym okresie bardzo cenne dla naszego organizmu. Dobrą alternatywą dla warzyw i owoców, jeżeli ktoś nie lubi ich konsystencji, są pożywne koktajle. Zdarza się tak, że mamy odgórnie ustaloną dietę, w takiej sytuacji warto zadbać o właściwą suplementację. Dzięki dostarczeniu odpowiednich wartości odżywczych, nasz organizm będzie lepiej nam służył – poprawi się koncentracja, będziemy mieć więcej siły oraz lepsze samopoczucie.

Wewnętrzny balans kluczem do sukcesu

Jeżeli przybędzie nam energii, będziemy musieli odpowiednio ją spożytkować. Trenujesz jakiś sport? Pamiętajmy, że w domu też możemy zadbać o dobrą sylwetkę. To może być chociażby trening na taśmach. Warto znaleźć odpowiedni dla naszych potrzeb zestaw ćwiczeń i dobrą muzykę w tle. Oprócz satysfakcji, że dbamy o swoje ciało, znacznie poprawi nam się humor. Możemy też w tym czasie trenować jogę lub oddać się medytacji. Taka praktyka oczyszcza umysł i pozwala osiągnąć wewnętrzny balans. Jeżeli czujemy się ze sobą dobrze i dbamy zarówno o ciało, jak i duszę, to jesteśmy szczęśliwsi.

Dobry czas dla pasji

Czy jest coś co chciałeś od dawna zrobić, ale zawsze brakowało ci czasu lub motywacji? Może to niedokończony wiersz lub opowiadanie? Być może chciałeś pogłębić wiedzę z zakresu jakiejś dziedziny? Teraz jest twój czas. Nie marnuj swojego potencjału i chęci do działania. Podejmij wyzwanie i próbuj. Każda działalność, która czyni cię mądrzejszym i szczęśliwszym, jest słuszna.

Pamiętaj, że bardzo ważną częścią życia jest harmonia. Dzięki niej osiągamy spokój i jesteśmy bardziej pewni siebie. Znajdź swój złoty środek, który doda ci siły i wiary. Nie pracuj, jeśli nie masz już siły – to nic dobrego nie przynosi. Jedz zdrowo i smacznie. Każdy jest kowalem swojego losu i to, jak wykorzystasz swój potencjał, zależy tylko od ciebie. Dbaj o siebie i rób w życiu to, co kochasz. Mimo pandemii, mimo zimy, mimo wszystko.

Aleksandra Wieczorek

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, pasjonatka literatury, miłośniczka dobrej kuchni, otwarta na nowe wizje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.