Tajemnica trwałego piękna

Kobiety XXI wieku są zapracowane, dlatego często brakuje im czasu, aby mogły się o siebie zatroszczyć. Pochłaniają je obowiązki zarówno domowe, jak i zawodowe, przez co dbanie o wygląd schodzi na drugi plan. Jak zatem pięknie wyglądać i zaoszczędzić czas? Rozwiązaniem jest makijaż permanentny, na który coraz częściej decyduje się płeć żeńska.

makijaż permanentny oka
Aut. Fot https://dermatic.pl/aestheticbusiness/2017/07/20/poradnik-biznesowy-rozdzial-iii-makijaz-permanentny/

Makijaż permanentny, zwany też mikropigmentacją to zabieg kosmetyczny, którego celem jest trwałe podkreślenie ust, oczu i brwi. Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, a dokładniej do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka. Sposób nakładania zbliżony jest do tatuowania. Barwnik aplikuje się cienką igłą, przez co zabieg nie powoduje większego bólu ani dyskomfortu. Profesjonalnie wykonany makijaż utrzymuje się od 1 roku do 3 lat. Jego trwałość zależy od wielu czynników m.in. typu i kondycji cery, wieku, właściwej pielęgnacji po zabiegu, stosowanych leków czy jakości barwników. Prawidłowo przeprowadzony zabieg odbywa się w trzech etapach: I etap – to konsultacja i wizualizacja ostatecznego efektu, II etap – to wprowadzenie pigmentu przy zastosowaniu znieczulenia, III etap – to korekta makijażu polegająca na wyrównaniu ubytków i uzyskaniu dokładniejszych rezultatów. Samo aplikowanie barwnika trwa od 1 do 3 godzin, natomiast ewentualne poprawki i korekta od 30 minut do 2 godzin.

usta
Aut. Fot Bessi

Makijaż permanentny ust to zazwyczaj uwydatnienie warg, nadanie im właściwego konturu i kształtu oraz wzmocnienie czerwieni. Dzięki niemu kobiety mogą zrezygnować ze szminki, przez którą często zostawiają ślady. Świetnie sprawdzi się u osób, które są zawiedzione kształtem swoich warg i spędzają zbyt wiele czasu przy ich modyfikacji. Makijaż permanentny oczu obejmuje wykonanie kreski górnej i kreski dolnej. To idealny sposób na podkreślenie spojrzenia i optyczne zagęszczenie rzęs czy powiększenie kształtu oka. Zabieg pozwala nawet uzyskać subtelny efekt liftingu. Gwarantuje efekt idealnego makijażu niezależnie od okoliczności. Natomiast makijaż permanentny brwi obejmuje nadanie im kształtu, wyregulowanie i poprawienie kolorytu. To wspaniały sposób na wyraźne i jednocześnie naturalne brwi.  Łuki brwiowe to istotny element wizerunku, dlatego przy odpowiednim kształcie, pięknie uwydatnią rysy twarzy.

Makijaż permanentny intensywnie podkreśla walory kobiecej urody, ale także maskuje niedoskonałości takie jak blizny czy przebarwienia. Co więcej, dodaje pewności siebie, trwale eksponuje kobiecość i pozwala odzyskać naturalny wygląd osobom, które utraciły włoski brwi lub rzęs. Dzięki niemu można zaoszczędzić dużo czasu podczas codziennej pielęgnacji skóry i w dodatku nie trzeba pamiętać o wieczornym demakijażu. Ideą trwałego makijażu jest naturalność, oryginalność, sprawienie, aby kobieta zawsze czuła się świeża i piękna. Przede wszystkim ma zdobić twarz, a nie ją szpecić. Jest bardzo praktyczny dla kobiet, które mają wiele obowiązków na głowie.

makijaż
Aut. Fot https://www.makijazpermanentny.expert/jak-dlugo-utrzymuje-sie-makijaz-permanentny/

Agata Wierzchowska

Studentka III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Interesuje się makijażem i modą. Lubię w długie wieczory zagłębiać się w treść książek z kubkiem gorącego kakao, a także odkrywać i zwiedzać nowe miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.